Як переробити грубку на "Ниві". Як зробити пороги на ниву.

Для поліпшення ефективності роботи грубки на автомобілі «Нива» найбільш популярною переробкою є установка модифікованого термостата від іншого вітчизняного позашляховика - «Шевроле-Нива». Виконання цього завдання не потребує великої кількості нових деталей, і не займає багато часу.
Вам знадобиться
  • - алюмінієвий термостат від «Шевроле-Нива»;
  • - охолоджуюча рідина;
  • - два нижніх і один верхній шланг від того ж автомобіля;
  • - хомути різних розмірів;
  • - шланг нагрівника від «Газелі» довжиною 1 метр;
  • - шпилька кріплення колеса від «Газелі»
Інструкція
1
Злийте охолоджуючу рідину і зніміть штатний термостат. Підготуйте нові шланги. Верхній і нижній - від автомобіля «Шевроле-Нива»; середній зробіть з старого нижнього шляхом обрізання з двох боків до потрібної довжини. Щоб не відрізати зайвого, визначте його довжину за місцем установки. На цьому шлангу повинні залишитися припуски по 2 см з кожного боку для надягання їх на патрубки термостата і силового агрегату.
2
Нижній і середній шланги заздалегідь надіньте на термостат і закріпіть хомутами. Новий термостат встановіть на штатне місце. Не переживайте, якщо він буде сидіти трохи вище, ніж старий - це витрати модернізації та без них не обійтися. При бажанні ви можете спробувати точніше підігнати його на новому місці.
3
Не зраджуючи положення металевої труби відводу охолоджувальної рідини від обігрівача, зніміть з неї шланг підігріву карбюратора. Шланг ображати на 5 см, і з отриманого відрізка зробіть заглушку патрубка підігріву карбюратора, використовуючи хомути для його кріплення. Що залишився шланг одягніть на тонкий патрубок термостата. Шланг обігрівача розріжте близько його патрубка. Всередину відрізка, що залишився на трубці, вставте шпильку і заглушите його таким чином. Шпильку загорніть і зафіксуйте хомутом.
4
Вихідний патрубок отопітеля і термостат з'єднайте з допомогою шланга обігрівача від «Газелі». Прокладіть його так, щоб він не проходив поблизу від вихлопних труб. Крім цього, замість штатного насоса грубки встановіть електричну помпу від автомобіля «Газель» на виході радіатора. Харчування цієї помпи зробіть відключається з салону. Для її установки використовуйте штатну шпильку під розширювальним бачком.
5
В результаті проведеної модернізації необхідність закривати радіатор взимку відпадає, зменшується час прогріву мотора в мороз, температура повітря, що йде від обігрівача, істотно підвищується. Включення електропомпи прискорює прогрів замерзлого салону.