Палатка своїми руками: Як зробити її красиво.

Якщо ви любите подорожувати, але палатки у вас немає, спробуйте зробити її самі. Звичайно, в магазинах ви можете підібрати собі палатку на будь-який смак. Але в наметі, зробленій власними руками, і відпочивати стає приємніше. Намети зазвичай шиють або з прогумованого перкаля, або з наметового полотна, що представляє собою просочену спеціальним складом лляну тканину. Зробити непромокає тканину ви можете будь-яким з представлених нижче способів.
Інструкція
1
Покладіть лляну тканину в 40% розчин жовтого білизняного мила. Як тільки тканина просочиться, вийміть тканину і опустіть її в 20% розчин мідного купоросу. Витягнете, просушіть. Непромокаючий тканина готова.
2
Змішайте водний розчин оцтовокислого свинцю (30 г на літр води) з розчином сірчанокислого алюмінію (21 г на 350 мл води). Збовтайте до повного перемішування і процідіть склад, що вийшов через серпанок. Тепер покладіть в цю суміш на 15 хвилин тканину, а потім витягніть її і просушіть не вичавлюючи.
3
Опустіть тканину в розчин з 90 частин води, 10 частин клею, 1 частини двухромокіслого калію і 1 частини оцтової кислоти. Після чого витягніть і просушіть.
4
Кілька порад з виготовлення намети. Пол намети і її задню стінку краще шити з більш товстого і міцного матеріалу, ніж основну частину.
5
Полотнища з'єднуйте подвійним товстим швом, промазаними гумовим клеєм. Цим ви вбережете шви намети від протікання.
6
Пропускайте товсту мотузку з пеньки між тасьмою і коником. А потім за кінці мотузки, зав'язані петлями, прикрепляйте розтяжки. Крім того, місце кріплення петлі слід закрити спеціальної нашивкою.
7
На кінцях коника зробіть отвори для стійок, закріпіть їх легким люверсом (металевий пістон) або обмітайте міцними і товстими нитками. Понад люверса краще буде нашити ковпачок. Він запобіжить затікання води в отвір.
8
У задній стінці влаштуйте отвір з рукавом для вентиляції. А вхід зробіть з двох половин. Полотнища ви зможете застібати за допомогою мотузяній блискавки або застібок і петель. І не забудьте зробити застібається поріжок біля входу, щоб оберегти себе від бруду і води.
9
Палатку слід зберігати разом з кілочками і стійками в чохлі. При укладанні її в чохол, палатка має бути абсолютно сухою. Якщо ви не збираєтеся користуватися наметом протягом довгого часу, протріть полотнища тальком і згорніть їх.