Як оформити фундамент будинку. нанесення шуби на фундамент.

Немає місця нехтування, коли мова йде про зовнішній вигляд будинку . При оформленні будинку слід приділити увагу не тільки фасаду і даху, а й фундаменту.
Вам знадобиться
  • Обраний для оформлення матеріал, знежирюючий засіб, клейовий склад, склад для розшивки, рукавички для роботи, вода, ємності для розведення сухих сумішей, шпателі, кисть з жорсткою щетиною, дерев'яні кілочки, штампи та валики для штукатурки.
Інструкція
1
Оформлення фундаменту різними оздоблювальними матеріалами - робота, до виконання якої необхідно поставитися з тією ж ретельністю, що і до облицювання будинку в цілому. Крім декоративної функції оформлення фундаменту (цоколя) виконує захисну, оберігає його від вивітрювання та від намокання під час різних опадів, а також забезпечує йому додаткову теплоізоляцію.
2
Вирішіть на якому матеріалі для декорування нижній частині будинку ви зупините свій вибір, враховуючи архітектурний стиль і проект будови. Наприклад, камінь - однозначний вибір для будівлі в стилі шале. Найбільш поширені способи оформлення фундаменту - облицювання штучними або природними кам'яними матеріалами, зовнішня штукатурка.
3
Штучний камінь. Даний будматеріал створюється на базі високоякісних матеріалів і володіє прекрасними експлуатаційними характеристиками: він міцний, стійкий до багатьох механічних пошкоджень, атмосферних впливів і температур, володіє більш доступною в порівнянні з натуральним каменем вартістю. Технологія декорування їм фундаменту набагато простіше, ніж природним каменем, оскільки штучний легше і має гладку поверхню із зворотного боку. В даний час цей матеріал став найпоширенішим при оформленні фундаментів, особливо керамічна плитка зі штучного каменю - керамограніт, що імітує фактуру і кольору натурального природного граніту.
4
Лицьова штучний камінь монтують на різні поверхні: цегляні і бетонні, дерев'яні та металеві, гіпсокартонні, ДСП. Переконайтеся що підстава, незалежно від типу, сухе, рівне, міцне і не схильне до усадки або деформації. Очистіть поверхню фундаменту від фарби, жиру, масла або які не закріплені штукатурки. Поверхня фундаментів з пористих матеріалів обробіть грунтовкою глибокого проникнення або клейовою сумішшю. Розкладіть на підлозі поруч з підготовленою поверхнею, щонайменше, 2-3 кв. метра облицювального каменю, чергуйте елементи за товщиною, кольором, розміром, використовуйте плитку з декількох різних упаковок одночасно.
5
Після підготовки приступайте до оформлення фундаменту. Наносите клейовий склад для плитки на тильну сторону кожного фрагмента. При укладанні плитки уникайте рівних ліній - швів по вертикалі і горизонталі. Вібруючим рухом щільно втисніть плитку в клейову масу, починаючи з зовнішніх кутів. Для важких плиток наносите клей не тільки на основу, а й на саму плитку, відразу ж приклеюючи її. Розшивку (заповнення простору між плитками) зробіть за допомогою сухої суміші. Щоб не було розходжень у кольорі, для приготування кожної порції беріть однакову кількість води. Використовуйте шпатель для розшивки, заповніть шов розчином і потім розгладжуйте його вдавлюють рухом. Жорсткою щіткою видаліть надлишки розчину, не чекаючи, щоб він затвердів.
6
Технологія оформлення фундаменту природним каменем схожа з вищеописаної. При декоруванні поверхні натуральним каменем проведіть ретельне розмітку поверхні відповідно до форм фрагментів. Використовуйте клейові склади, які підходять для обраного вами виду каменю, щоб уникнути окислення або пошкодження поверхні матеріалу.
7
Зовнішня штукатурка. Підготуйте поверхню, очистивши її він будь-яких видів забруднення. Перед початком робіт закріпіть в стіні на відстані 10-15 мм. один від одного невеликі дерев'яні кілочки. Перед нанесенням штукатурки змочіть поверхню фундаменту чистою водою.
8
Матеріал наноситься в два прийоми. Розведіть обрану суміш водою, відповідно до інструкції. За допомогою шпателя накидайте штукатурку на стіну, добийтеся того, щоб суміш покрила кілочки. Згідно з інструкцією виробника, витримайте час, необхідний для повного висихання першого шару. Нанесіть другий шар штукатурки. Урізноманітніть фактуру покриття - на ще не висохлий матеріал, нанесіть малюнок за допомогою спеціальних штампів, валиків.
Корисна порада
Зовнішню штукатурку стін виконуйте тільки по сирцевим матеріалами, тому що в іншому випадку штукатурка обійдеться дорогувато, та й служити вона буде не довго.