Як вибрати здорового кошеня.

Вибір кошеня - справа нелегка. Всі вони однаково чарівні, привабливі і безпосередні. Однак вам треба знайти лише одного, який стане вашим справжнім другом. І бажано, щоб цей новий друг був не тільки чарівним, але і здоровим. Не пошкодуйте часу на детальний огляд кандидата в домашні вихованці - тільки так ви можете бути впевнені, що ваше спільне життя стане довгим і щасливим.
Інструкція
1
Уважно огляньте кошеня. Він не повинен кульгати, припадати на передні або задні лапи, постійно свербіти або трясти головою. Всі ці дії можуть бути наслідком захворювання або вродженого дефекту.
2
Вибираючи породистого кошеняти, уточніть в довідниках список можливих дефектів породи. Наприклад, скотиш-фолд можуть мати неприємну особливість під назвою «жорсткий хвіст». Такі кошенята будуть мати масу проблем у майбутньому, до того ж неправильно зрощені хребці завдають їм постійний біль.
3
Візьміть кошеня на руки. Загляньте йому в вушка - всередині не повинно бути темних кірочок. У здорової кошеня відсутні будь-які виділення з очей і носа. Проведіть пальцями по шерсті - вона повинна бути щільною, блискучою, без лисин. Якщо на ній помітна лупа або пух виглядає тьмяним і звалятися, кошеня, швидше за все, нездоровий.
4
Загляньте під хвостик малюка. Якщо біля анального отвору є жовтуваті патьоки, у звірка можуть бути проблеми з кишечником. На це може вказувати і загальний зовнішній вигляд. Занадто роздуте «бочкоподібне» тіло або, навпаки, зайва худоба - привід насторожитися. Здорова тварина має бути вгодованим, але не розтовстілий.
5
Зверніть увагу на поведінку кошеня. Здоровий малюк цікавий, активний, жваво цікавиться тим, що відбувається. Якщо він постійно кричить, можливо, звірятко відчуває біль або дискомфорт. У плаксивих малюків часто виявляється грижа або інші захворювання.
6
Запропонуйте малюкові шматочок ласощів. Здоровий кошеня обов'язково зацікавиться частуванням. Якщо він відвертається або задкує, можливо, у нього будуть проблеми з апетитом.
7
Врахуйте, що крім здоров'я на поведінку кошеня впливає і його темперамент. Якщо ви хочете придбати живого і активного звірка, вибирайте самого бадьорого малюка з посліду. Якщо вас цікавить спокійний «диванний» кіт, віддайте перевагу тихому і флегматичній кошеняті.
Зверніть увагу
Щоб міцне здоров'я малюка не похитнулося в перші дні перебування в новому будинку, дотримуйтеся режиму годування, прийнятий у колишніх господарів. Не давайте кошеняті жирне м'ясо, вершки, сметану, кондитерські вироби, сиру рибу і фарш. Ніжний шлунок звірка не переносить подібну їжу і реагує настільки бурхливо, що справа часто закінчується спільним походом до ветеринара.