Як зробити мотузку. Як зробити ельфілеву вежу з мотузки.

Уявіть, що ви з якихось причин потрапляєте на безлюдний острів. Тільки ви, і півтори тисячі кілометрів незвіданого простору. Ви відразу ж зрозуміли, що необхідно організувати укриття. Зібрали гілки дерев, знайшли великі аркуші дивовижних рослин і зібралися робити хатину. Але у вас немає мотузки, щоб зв'язати між собою гілки дерев. Виявляється, мотузку можна пов'язати з рослин, що будуть у вас під ногами.
Вам знадобиться
  • Високі кущі кропиви.
Інструкція
1
З стовбурів кропиви можна виготовити мотузку будь-якої товщини, можна зробити від ниток до товстих мотузок. Кропива містить в собі міцні з'єднання клітин, тому вона має високу фортецею. Тим більше, у кропиви багато призначень: ви зможете зробити лісочку, нитки. Пучком цієї трави ви зможете розпалити костер.Вибіраете кропиву високого зросту, зрізаєте її, укладаєте і приступаєте до її очищення. Відриваємо листя і робимо вздовж стовбура рослини надріз. Найкраще різати вздовж заглиблень, цілісність майбутньої мотузки буде висока.
2
Зробили розріз - приступаємо до очистки деревини стовбура. Видаліть всі залишки деревини зі стовбура, нам знадобиться тільки м'яка шкірка рослини. Далі необхідно повісити наші заготовки для їх просушування. Після того, як вони підсохнуть, необхідно їх перетерти в руках, так ви позбавитеся від пектину в шкірі кропиви.
3
Якщо вам знадобилася велика мотузка, то не варто сильно розминати наші заготовки. Почніть сплітати мотузку за принципом "косичка у дівчинки". Для довгої мотузки потрібно накладати наступні заготовки внахлестку близько 10 см.Еслі вам знадобилася тонка мотузка, то доведеться довше перетирати стовбури кропиви. Після повного видалення пектину зі стовбурів трава стає дуже м'якою і шовковистою. Після цього приступайте до виготовлення тонкої мотузки.
Зверніть увагу
Набагато складніше видалити пектин зі стовбура тієї кропиви, що вигорала на сонці (має характерний червоний колір замість зеленого).
Корисна порада
Для додання особливої фортеці скористайтеся воском або дьогтем. Занурте готову мотузку в гарячий віск або дьоготь.