Як містити п'явок. Як розпізнати хвору п'явку.

П'явки роблять на організм комплексний вплив. Крім чисто механічного пошкодження шкіри, що викликає звичайне кровотеча, ликвидирующее венозний застій, п'явка впорскує в кров речовини, які надають протизапальний і знеболюючий ефект. Це покращує мікроциркуляцію крові, знижує ймовірність тромбозів, прибирає набряклість. Також п'явки надають рефлекторний вплив внаслідок того, що вони прокушує шкіру тільки в біологічно активних точках.
Вам знадобиться
  • - п'явки;
  • - скляна ємність;
  • - річкова, озерна, дощова вода;
  • - річковий пісок;
  • - деревне вугілля;
  • - ряска, трилисник, водяна капуста.
Інструкція
1
Після придбання п'явок і доставки їх додому (або до місця їх подальшого утримання), необхідно їм створити умови, максимально імітують природні.
2
Для утримання п'явок можна використовувати трилітрові банки, краще з широким горлом, які закриваються поліетиленовою кришкою з дірками для повітря. В одній 3-х літровій банці можна утримувати більше 40 особин. Приготуйте скляні ємності, наполовину заповнені відстояною водою.
3
Не рекомендується заповнювати ємності колодязної, ключовий, а також кип'яченою водою, яка містить найдрібніші частинки вапна. П'явки гостро реагують на їх рух, турбуються, що негативно відбивається на їх здоров'я і може призвести до масової загибелі. Найкраще брати дощову, річкову або озерну воду.
4
У воду можна додати трохи річкового піску і деревного вугілля, завдяки яким особини можуть зчищати з себе слиз, а вода довше не загниває. Зміна води заподіює їм сильне занепокоєння. У холодний період воду слід міняти раз на тиждень. У теплий - два рази, у спеку - щодня. У ємності з п'явками рекомендується висаджувати спеціальні водяні рослини, такі як водяна капуста, трилисник, ряска та ін.
5
Ємність з п'явками слід утримувати в приміщення, де температура повітря близько 12 градусів Цельсія. Яскраве світло вони не переносять, тому краще зафарбувати нижню частину банок чорною фарбою.
6
Голодних і ситих п'явок не слід утримувати в одній ємності.
7
Регулярно стежте за здоров'ям підопічних. Від однієї хворої п'явки можуть загинути всі, утримувані з нею в одній ємності. Хвора особина, як правило, майже нерухома і має вигляд простий темної смужки, в той час як здорові особини мають округлий вигляд.
Зверніть увагу
Незважаючи на широкий спектр захворювань, що піддаються гірудотерапії, є і протипоказання до її застосування - гемофілія, анемії, гіпотонія, вагітність, індивідуальна непереносимість.
Корисна порада
Застосування гірудотерапії дуже різноманітно. Якщо раніше головним показанням була гіпертонічна хвороба, то сучасні дослідження лікувальної дії припускають їх застосування при дуже багатьох захворюваннях.