Як монтувати МДФ панелі.

МДФ виробляють з деревної стружки за спеціальною технологією, яка дозволяє залишатися матеріалу екологічним і міцним. Обробку приміщення МДФ-панелями можна проводити самостійно. Саме це є одним з основних переваг даного виду обробки.
Вам знадобиться
 • - МДФ-панелі;
 • - гідроуровень;
 • - дриль;
 • - самозагасаюча гофра для електропроводки;
 • - шуруповерт ;
 • - УдиПрофіль;
 • - СдиПрофіль;
 • - клеймера;
 • - саморізи "клопи";
 • - саморізи 25 мм;
 • - підвіси.
Інструкція
1
Підготуйте стіни. Видаліть старі шпалери і обробіть стіни грунтовкою, щоб попередити поширення грибка. Зовнішні стіни оклейте утеплювачем. Для цього візьміть пенофол і посадіть його на клей, прикладаючи фольгованою стороною до стіни. Зауважте, що поєднувати полотна утеплювача слід встик, а не внахлест.
2
Починайте роботу зі стелі. За допомогою гідрорівня визначте, в якому з чотирьох кутів знаходиться сама нижча точка. Відступивши 4 см, проведіть по периметру горизонтальну лінію і по ній встановіть УдиПрофіль.
3
На відстані 60 см прикріпіть підвіси, попередньо просвердливши в стелі отвору. Для цього візьміть свердло на 6 мм. До підвісів приєднаєте СД-профілі.
4
Протягнувши електричні комунікації для стельових світильників, приступайте до монтажу панелей. Прикріпіть першу смугу. З одного боку, там, де відбувається з'єднання з кутовим профілем, використовуйте саморізи, а з іншого боку - клеймера, що прикріплюються до каркаса саморізами «клопами».
5
Вставте другу панель в паз попередньої і закріпіть, приєднуючи до клеймера. Наступні панелі кріпите аналогічним чином. Останню панель з боку монтажного краю укоротите на сантиметр, вставте і засуньте в паз попередньої панелі. Останній елемент не фіксується.
6
За допомогою спеціальних коронок висвердлите в МДФ панелі отвір під точковий світильник. Вмонтовуйте світильник, слідуючи додається до нього.
7
Приступаючи до обшивки стін, помістіть всі електричні дроти в гофри, що запобігають пожежа в разі замикання. Сконструюйте каркас. Уздовж стін над підлогою і під готовим стелею прикріпіть УдиПрофіль. Використовуючи всі ті ж підвіси, приєднаєте до стін вертикальні опори з СД-профілю.
8
Горизонтальні профілі встановіть на відстані 60 - 70 см один від іншого. Як правило, їх положення визначається тими рівнями, де найбільше можливий удар. Набирайте панелі на клеймера аналогічно обробці стелі. У завершенні робіт в місцях стиків стельових і настінних панелей, а також уздовж підлоги встановіть фігурний плінтус.
Для того щоб оформити приміщення стіновими панелями ПВХ, абсолютно не потрібна попередня обробка стін: вирівнювання, видалення фарби, шпалер або штукатурки. Обробка приміщення пластиком не вимагає високої кваліфікації майстра, використання складного спеціалізованого обладнання та інструментів. Широкий асортимент кольорової гами і простота монтажу стінових панелей привертає увагу багатьох людей, що затіяли ремонт.
Вам знадобиться
 • електродриль і побідитові свердло, ручна електропила, електричний шуруповерт або звичайна викрутка, будівельний рівень, кутник, висок, ножівка по дереву та металу, ножиці по металу, стусло, шевський ніж, меблевий степлер і скоби до нього, молоток, плоскогубці, рулетка, олівець, шнур, драбина.
Інструкція
1
Першим ділом зробіть обрешітку стін дерев'яними рейками. Від того, яким чином ви будете монтувати панелі МДФ, залежить розташування обрешітки. Якщо пластик буде кріпитися вертикально, зробіть обрешітку дерев'яними рейками горизонтально і відповідно, навпаки, якщо панелі будуть кріпитися горизонтально, решетування повинна бути зроблена вертикально. Установка обрешітки - це найвідповідальніший етап у всій роботі, так як від того, наскільки ви виведете за рівнем рейки, залежатиме остаточний вигляд приміщення. На цьому етапі вам знадобиться схил, рівень і прокладки, за допомогою яких необхідно виводити рівень, якщо стіна дуже нерівна. Майте на увазі, що відстань між рейками має бути 20-30 см, що не більше, інакше панелі будуть згодом продавлюватися, якщо на них спертися рукою. Завершивши підготовчі роботи, приступайте до монтажу панелей.
2
Монтаж стінових панелей починайте з установки стельового молдинга (№2) і стартового (№6) так, як це зображено на малюнку 2. Для різання панелей користуйтеся ножівкою по металу, що має дрібнозубчасті полотно. Якщо обсяг великий, підійде також ручна циркулярна пила з диском від болгарки. Якщо потрібно поперечна різка панелей, починайте різати з потовщеною частини. Кріпляться стінові панелі ПВХ меблевим степлером (кращий варіант) або дрібними цвяхами. Монтуючи молдинги (оздоблювальні планки), не забувайте про правильне зрізі кутів. Для цього використовуйте стусло. Пам'ятайте таке прислів'я: "спочатку сім разів відміряй і один раз відріж". При монтажі стінових панелей вона найбільш актуальна.
3
Не забувайте, що при монтажі стельового молдинга або пластикового плінтуса підлогу в приміщенні повинен бути готовий (застелена лінолеумом, ламінатом і т. Д.) Встановивши початкові і кінцеві планки, закріпивши їх у підлоги і стелі, починайте установку панелей. Монтаж стінових панелей починайте від кута приміщення. Для цього в кут вертикально встановіть кутові молдинги, закріпивши їх степлером до обрешітки (рис 3). Починаючи від кутової планки, приступайте до монтажу панелей вліво або вправо (без різниці). При цьому необхідно враховувати лише один момент, що гребінець панелі повинен завжди розташовуватися в бік руху. Першу панель не забудьте встановити за рівнем, так як від цього багато залежить.