Як зробити валянки більше. валянки зменшити розмір.

Надійність і тепло валянок в умовах російських зим перевірені століттями їх використання. Але виготовлені з натуральної вовни, валяні вироби мають неприємну властивість всідатися в довжину. Щоб зробити цю взуття більше розміром, існує декілька способів. Деякі з них відомі багатьом поколінням росіян, інші - винайдені допитливими умами споживачів сьогодні.
Вам знадобиться
 • -повітряні кульки;
 • -обувная колодка за розміром ноги;
 • -металева пластина;
 • -болт з гайкою М8 або М10;
 • -оліфа;
 • -распорние дошки;
 • -дерев'яна киянка.
Інструкція
1
Перш за все, запам'ятайте, що не варто пробувати розношувати валянки у себе на ногах і, тим більше, виходити в них на вулицю на великі відстані. Розтягнути взуття не вдасться, але ноги пошкодити ви встигнете.
2
Якщо ви не впевнені в результаті розтягування або не хочете займатися цим самостійно, пошукайте взуттєву майстерню або індивідуальних майстрів, які спеціалізуються на валянии такого взуття. Вони зможуть виконати цю роботу більш кваліфіковано.
3
Спробуйте скористатися такою порадою: заповніть водою подвійний надувну кульку і помістіть його в сухий валянок. Потім винесіть їх на мороз. Після замерзання води верніть взуття в тепле приміщення. Кілька таких процедур заморожування-розморожування здатні трохи розтягнути повсть, і збільшити розмір валянок.
4
Щоб після потрапляння у вологе середовище валянки НЕ скорочуватиметься, коли вони мокрі, помістіть пластмасові пляшки відповідного розміру в носок і халява. І в такому вигляді їх просушіть.
5
Якщо ви часто користуєтеся валянками і періодично їх зволожуєте, то для того, щоб вони залишалися вам впору і не скорочуватиметься, зробіть розсувну колодку з м'якої деревини. Розмір колодки і її форма повинні повністю відповідати розміру ноги. Колодка робиться з двох частин, скріплених металевою пластиною, в якій висвердлено довгасті отвори-пази. У цих пазах повинна вільно переміщатися п'яткова частина колодки. В процесі розтяжки ви її повинні будете рухати.
6
У носовій частині колодки встановлюється проста гайка з болтом, наприклад, М8 або М10. Для цього висвердлите дрилем отвір по діаметру болта (в сторону носка). Край отвору висвердлюєте за розміром гайки. Потім накрутіть гайку на болт і укрутіть болт з гайкою в отвір. Коли ви почнете розтягувати валянки, то за допомогою гайкового ключа будете висувати болт і поступово розширювати відстань між обома частинами колодки.
7
Колодки просочіть оліфою і загорніть в поліетилен. Вставте їх у валянки. В халяви чобіт, щоб запобігти їх усадку, вставте розпірні дошки (їх ширина повинна відповідати ширині халяви). Щоб не деформувати валянки, краї розпірних дошок скругляются.
8
Валянки розмочуйте в теплій воді протягом 3-х або 4-х годин. Потім їх обережно обстукаєте киянкою в тих місцях, які менше прилягають до колодок, і залиште їх підсушитися. Потім знову розмочити їх хоча б на півгодини в теплій воді і обстукаєте. Цю процедуру краще повторити кілька разів. Розпарювати і розтягувати повстяну взуття слід поступово. Потім, залишивши у валянках конструкцію з колодок і розпірок, сушіть їх у теплому приміщенні (але не поруч з гарячими батареями) протягом тижня.
Досить довго російські валянки вважалися взуттям для дітей та сільських жителів. Зараз зваляти з овечої вовни «чобітки» і «черевики» стають все більш актуальними і в місті, особливо під час сильних морозів. Вироби з повсті красуються навіть на подіумах у модних кутюр'є. Важливо підібрати якісну пару і розносити її, щоб зробити валянки м'якше.
Вам знадобиться
 • Шкарпетки з бавовни і шерсті
 • Газети
 • Гарячий пар
 • Гумовий молоток (дошка, качалка)
Інструкція
1
Звертайте увагу на матеріал виготовлення валянок. Якщо ви уважно поставитеся до покупки, то потім не доведеться довго і болісно розношувати грубі «колодки». Рекомендується зупиняти вибір на виробі середньої жорсткості - надто м'які валянки швидко втратять форму. Майте на увазі, що фабричні моделі завжди більш жорсткі, ніж саморобні. Найкомфортнішими валянками вважаються вироби з тонкорунної вовни вищого сорту - чёсанкі.
2
розноси жорсткі валянки , поки вони не приймуть форму ноги. Якщо вибрана не надто груба повстяна взуття, то досить надягти її на бавовняний і товстий вовняний носок і щодня ходити на морозі і навіть по мокрому снігу. З часом валянки стають м'якше. Врахуйте, що при цьому вони трохи сідають в довжину, в ширину ж - розширюються.
3
Спробуйте отпарить повстяну взуття. Це найшвидший спосіб зробити валянки м'якше в екстрених випадках, коли часу і можливості на їх разнашіванія у вас немає. Тримайте Вален чобітки над гарячою парою, поки повсть чи не стане вологим і м'яким. Потім щільно набийте їх старими газетами; прикрийте шматком тканини і відбийте гумовим молотком, качалкою або ребром дошки: підйом, шкарпетки і всю область ступні.
Корисна порада
Ніколи не сушіть промоклі валянки на гарячих опалювальних приладах - від цього вони втрачають форму, сідають (часом навіть на 2-3 розміри) і стають жорсткими. Після цього їх буде набагато важче розносити. Сушіть і зберігайте валянки тільки при кімнатній температурі. Перед тим, як зайти в будинок, обов'язково стряхивайте сніг з поверхні повсті. Забруднення з повсті Не змивайте, а счищайте щіткою або вологою ганчіркою.