Як визначити широту і довготу місцевості.

Кожна точка на поверхні землі має довготу і широту. Якщо знайти ці значення, можна визначити географічні координати об'єкта. Потрапивши в незнайому місцевість і втративши орієнтири у вигляді високого пагорба або помітного дерева, обчисліть широту і довготу, щоб знайти їх на карті. А карта і компас допоможуть вам знайти зворотну дорогу.
Вам знадобиться
  • - годинник;
  • - транспортир.
Інструкція
1
Спочатку ви повинні визначити географічну довготу. Ця величина показує відхилення об'єкта від нульового меридіана, від 0 ° до 180 °. Якщо потрібна точка на схід Грінвіча, величину називають східною довготою, якщо західніше - західної довготою. Один градус дорівнює 1/360 частині екватора.
2
Зверніть увагу на той факт, що за одну годину Земля обертається на 15 ° довготи, а за чотири хвилини йде на 1 °. Ваші годинник повинні показувати точний місцевий час. Щоб дізнатися географічну довготу, вам потрібно встановити час місцевого полудня.
3
Знайдіть пряму палицю довжиною 1-1,5 метра. Застроміть її вертикально в землю. Як тільки тінь від палиці буде падати з півдня на північ, а сонячний годинник будуть «показувати» 12:00, засічіть час. Це і є місцевий полудень. Переведіть отримані дані до часу за Гринвічем.
4
З отриманого результату відніміть 12. Цю різницю переведіть в градусну міру. Даний метод не дає 100% результату, і довгота з ваших обчислень може відрізнятися від істинної географічної довготи вашого місця розташування на 0 ° - 4 °.
5
Запам'ятайте, якщо місцевий полудень настав раніше півдня за Грінвічем - це східна довгота, якщо пізніше - західна. Тепер ви повинні встановити географічну широту. Ця величина показує відхилення об'єкта від екватора в північну (північна широта) або в південну (південна широта) сторону, від 0 ° до 90 °.
6
Зверніть увагу на те, що середня довжина одного градуса географічної широти приблизно дорівнює 111,12 км. Для визначення географічної широти потрібно дочекатися ночі. Підготуйте транспортир і наведіть нижню його частину (підстава) на полярну зірку.
7
Розташуйте транспортир вгору ногами, але так, щоб нульовий градус знаходився навпроти полярної зірки. Подивіться, навпроти якого градуса знаходиться отвір посередині транспортира. Це і буде географічною широтою.
При розвитку міжрегіональних трудових відносин, а також в особистих інтересах, виникає потреба здійснювати переїзди з міста в місто, інші населені пункти, або в місця, де ще ніколи не бував. Зараз існує безліч способів визначити координати потрібного пункту призначення.
Інструкція
1
Недавно в інтернеті з'явилася програма Google Earth, яка дозволяє орієнтуватися на місцевості, прокладати маршрути, вивчати планету і багато іншого. Перш, ніж їй почати користуватися: Завантажте програму в свій ПК.
2
Почніть установку скачав файлу, натиснувши кнопку «встановити» і чекайте, коли програма завантажиться.
3
Далі починайте користуватися програмою: в панелі пошуку введіть місце і встановіть прапорець.
4
У вікні 3D-перегляду огляньте введене місце, за допомогою елементів управління навігацією (круг зі стрілками) огляньте місцевість під різними кутами і масштабами.
5
Виберіть початкове місце і встановіть прапорець.
6
Наведіть курсор миші на прапорець. Натисніть правою кнопкою на нього і після натисніть клавішу CTRL. Виберіть звідси або сюди ви хочете потрапити.
7
Наведіть курсор на другий прапорець і виконайте ті ж дії, що і в попередньому пункті.
8
Також визначити координати можна за допомогою сайту Bing.com.Введіте цікаву для вас місцевість в поля навпроти логотипу та натисніть пошук.
9
Правою кнопкою миші виберіть напис Directions from here, в лівій частині з'явитися вікно. У ньому вкажіть місцевість призначення. Червоний прапор означає початкову місцевість, зелений прапор - місцевість призначення. Там же в лівій частині, виберіть, яким чином ви б хотіли дістатися.
10
Визначення координат за допомогою годинника, секстанта і глобуса.Найдіте на небі сонце, і регулюйте інсталяційний гвинт і важіль, поки нижня дуга сонця не торкнеться обрію. Відзначте по годинах час цієї дії з точністю до секунди.
11
Знайдіть кут піднесення по установчого гвинту і шкалою верньєри.
12
Зафіксуйте результати на аркуші паперу. Намалюйте на глобусі сонце у вигляді равновозвишенного кола. Після цього визначте координати по меридіанах або лінією навігаційного числення.