Як визначити фальшиві євро. Як дізнатися справжні євро чи ні.

Якщо ви маєте справу з валютою Євросоюзу, завжди є ризик отримати фальшиву банкноту. Щоб уникнути збитків та інших пов'язаних з цим неприємностей, важливо знати, як відрізнити справжні купюри євро від фальшивок.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - автоматичний детектор;
  • - справжні євро.
Інструкція
1
За допомогою інтернету або зразків на інформаційних стійках в банках вивчіть зовнішній вигляд, властивий справжнім банкнотам євро. Якщо картинка на отриманих вами грошах відрізняється, значить, це підробка.
2
Подивіться купюру на просвіт. У такому положенні на справжніх банкнотах проявляться водяний знак і прозора приводка. Ці елементи повинні бути однаково добре видно з обох боків купюри. Водяний знак на справжніх грошах чітко промальований і має ефект півтонів.
3
Оцініть зовнішній вигляд захисної нитки, яка розташована вертикально і ділить банкноту навпіл. На справжньої купюрі вона чітко видна в будь-якому положенні і не містить написів і зображень.
4
Перевірте наявність голограми. Зображення на ній повинно змінюватися під різними кутами нахилу. Якщо одне й те ж зображення проглядається з різних точок зору - перед вами фальшивка. Купюри номіналом 10, 20 і 50 євро мають вертикальну голографічну смугу, на якій змінюють один одного символ євро і цифри, що позначають номінал. На більш великих грошах захисна смуга відсутня, але є голографічний значок, на якому видно зображення архітектурного мотиву, що змінюються позначенням номіналу.
5
Зверніть увагу на цифри в кутку банкноти, що зображують номінал: вони виконані спеціальною фарбою. В результаті колір під різними кутами зору змінюється з яскраво-пурпурного до темно-фіолетового.
6
Покладайтеся на тактильні відчуття. В результаті особливого способу нанесення основних зображень всі вони будуть відчуватися рельєфними. Папір, що використовується для виготовлення євро, вельми незвичайна на дотик: вона складається з 100% бавовни.
7
Якщо під рукою є автоматичний детектор, перевірте на ньому купюру на наявність ультрафіолетових, магнітних і інфрачервоних міток.
Зверніть увагу
У Росії найчастіше підробляють банкноти достоїнством 50, 100 і 200 євро, а на батьківщині цієї валюти - номіналом 10, 20, 50 євро.
Корисна порада
На перших порах корисно тримати під рукою справжні євро різного номіналу, щоб порівнювати з ними гроші, які вам дають.
Співробітники правопорядку весь час закликають громадян бути пильними: у грошовому обігу з'являється все більше і більше фальшивих купюр. Умільці підробляють все, починаючи від рублів і закінчуючи доларами і євро. Причому, фальшивка може опинитися у вас як навмисно (шахрай усучив. Попросивши розміняти гроші), так і ненавмисно. Іноді навіть продавці в магазинах помилково приймають майстерно виконані фальшиві гроші за справжні. Але працівників торгівлі, як правило, постачають спеціальними перевірочними апаратами, що дозволяють виявити підробку. А от як перевірити купюру «на око», щоб переконатися, справжня вона чи ні?
Інструкція
1
Поверніться до світла і підійміть купюру на рівень очей. Уважно огляньте водяні знаки - структурний зображення, яке проступає на світлі. На купюрах (євро і рублях) ці знаки багатотонні, з плавним переходом кольорів. Якщо колір у водяних знаків один і він темний, швидше за все, перед вами фальшивка. На жаль, якщо у вас в руках долари США, випущені до 1996 року, водяних знаків на них не буде взагалі - раніше їх в Штатах не робили. А ось купюри після 1996 року забезпечені структурним зображенням президента.
2
Повільно повертайте купюру на світлі, щоб подивитися, змінює чи вона колір. Так, на рублевої тисячної банкноті повинен переливатися малиново-зеленим кольором герб Ярославля. А на п'ятитисячний - герб Хабаровська. Також при нахилі на рублевих купюрах видно різнокольорові смуги на одноколірних ділянках паперу. У справжніх доларах і євро теж використовується змінює колір фарба. Шукайте її на цифрах: вони повинні переливатися або зеленим і чорним, або фіолетовим і коричневим кольорами.
3
Проведіть подушечками пальців по купюрі в пошуках рельєфного друку. Вона є і на рублях, і на євро, і на доларах, просто в різному вигляді. На п'ятитисячний рублевої банкноті це мітка у вигляді трьох смужок і двох точок, а також рельєфний напис «квиток банку Росії». На доларах пальці легко намацують виступаючі опуклі літери «THE UNATED STATES OF AMERICA», які знаходяться по центру вгорі лицьового боку купюри. А на євро рельєфною зроблена абревіатура «ECB», що означає - європейський центральний банк.
4
У папір справжніх купюр вставлені захисні нитки, на підробках вони зазвичай відсутні, оскільки складно і витратно вводити металізовану мікроскопічну стрічку в паперове полотно. Рублеві захисні нитки містять цифри, які символізують гідність купюри. На доларах нитки, або стрічки, йдуть із зображенням прапора, буквами USA і номіналом. Всі ці відмітні знаки можна побачити, якщо дивитися купюру на просвіт. У євро-банкнотах нитка видно і при звичайному розгляді, але ніяких написів або цифр на ній бути не повинно.
5
Озбройтеся лупою і шукайте на купюрі мікротекст. Якщо не знайдете - перед вами фальшивка. На наших п'ятитисячний цей мікротекст розташований нагорі банкноти, складається він з циферок 5000. У доларах цей захисний знак «упрятан» у великі і всім видні цифри на купюрі. Усередині них за допомогою лупи можна побачити напис USA і мікро-цифри з номіналом. На євро мікро-номінал написаний на блискучій стрічці або в правому нижньому кутку, залежно від номіналу купюри.
Зверніть увагу
В фальшивих доларах задній фон зазвичай зелений і розмитий. На справжніх же купюрах чітко видно вертикальні смуги.