Як зварити арку. З чого зробити доріжки в саду.

Металева арка - гарний декоративний елемент присадибної ділянки. Вона додає ореол романтичної таємничості саду, квітнику. Буйно розростаються ампельні рослини, отримавши опору з декількох арок, перетворять її в тінисту галерею.
Вам знадобиться
  • - металеві прути;
  • - металеві штирі;
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Є кілька способів виготовлення металевої арки. Один з них - згинання арки за шаблоном. Для цього потрібні товсті (12,14мм) металеві прути, рисунок арки в натуральну величину на металевій смузі. Висота арки зазвичай не перевищує 2-х метрів, ширина - півтора метра. Важливо, щоб людина могла вільно проходити під нею і проносити садовий інвентар.
2
Уздовж лінії малюнка через 5 см вертикально приваріть шматки прута на 4-5 см вище листа. Кількість штирів залежить від розмірів арки. Після того, як приварили останній штир, ви отримаєте шаблон конструкції.
3
Із зовнішнього боку до дуги з штирів приваріть металеву смужку товщиною не менше 5 мм. При цьому смужка приварюється одним ребром до штирів, іншим - до аркуша.
4
Потім, до першого штирю приваріть один кінець труби. Поступове, повільне просування до другого штирю за допомогою монтажної вилки дасть бажаний результат - металеву арку .
5
За цим шаблоном можна виготовити потрібну кількість арок. Дуже красиво виглядають складні арки, з'єднані між собою у вигляді галереї. Такі конструкції краще ставити на бетонну основу. Глибина закладення конструкції - до одного метра.
6
Можна зробити спрощену конструкцію арки. Для цього будуть потрібні чотири відрізка труби діаметром 30 мм для опорних стійок, і прут перетином 10х10 мм. Прут приваріть горизонтально до труб для створення стяжки. Він же використовується для формування арочної частини.
Зверніть увагу
Металева арка - сама міцна конструкція, але її недоліком є схильність корозії. Втім, це можна запобігти звичайної фарбуванням. Особливо повітряно і елегантно виглядають білі арки. Основний матеріал для аркових конструкцій - профільні труби. Вони повинні бути без викривлень, однаковими за розміром. Перетин труб може бути як кругле, так і прямокутне або квадратне.