Як зробити цифровий мікроскоп.

Звичайний мікроскоп незручний тим, що в нього доводиться дивитися одним оком, що швидко призводить до втоми. Цей недолік відсутній у бінокулярних мікроскопів а також приладів, обладнаних спеціальними відеокамерами.
Інструкція
1
Купіть веб-камеру, об'єктив якої не втоплений в корпус, а виступає з нього хоча б на сантиметр.
2
Виміряйте штангенциркулем діаметри і довжини окуляра мікроскопа і об'єктиву веб-камери.
3
Виготовте (найкраще з використанням токарного верстата) спеціальний перехідник. Розміри його обчисліть за наступною формулою: Lобщ = Lоб + Lок + 3 мм, де Lобщ - загальна довжина насадки, мм, Lоб - довжина об'єктива, мм, Lок - довжина окуляра, мм, 3 мм - запас; D = d max + 3 мм, де D - зовнішній діаметр, d макс - діаметр об'єктива або окуляра, в залежності від того, який з них більше.
4
Усередині насадки зробіть циліндричні поглиблення, відповідні діаметру і довжини об'єктива і окуляра з невеликим запасом, щоб насадку можна було надягати і знімати без особливих зусиль. Між заглибленнями проробіть наскрізний отвір, діаметр якого дорівнює середньому арифметичному між діаметрами об'єктива і окуляра.
5
Якщо токарний верстат відсутній, доведеться виготовити перехідник з двох картонних тубусів. В одного з них внутрішній діаметр повинен бути дорівнює діаметру окуляра, в іншого - діаметру об'єктива. Тубуси повинні щільно входити один в одного. При застосуванні такої насадки буде дещо важче призвести центрування зображення.
6
За допомогою насадки-перехідника встановіть веб-камеру на мікроскоп. Підключіть її до комп'ютера, налаштуйте усе необхідне програмне забезпечення (як саме, залежить від того, яка на машині встановлена ОС - Linux або Windows). Спочатку ви побачите чорний фон. Увімкніть освітлювач мікроскопа, а на його предметний столик помістіть препарат. В якості саморобного препарату можна використовувати зістрижений з пальця заусенец, затиснутий між двома тонкими стеклами. Спочатку налаштуйте світло (центр світового плями повинен збігатися з центром екрана), а потім фокус (повинна бути детально видно структуру препарату). Акуратно розгорніть камеру так, щоб зображення на екрані не було перевернутим чи розташованим під кутом. Ви швидко оціните зручність цифрового мікроскопа, який майже не напружує зір і дозволяє робити фотознімки.
Зверніть увагу
Не використовуйте для освітлення предметного столика мікроскопа прямі сонячні промені - можна зіпсувати матрицю камери. Не торкайтеся одночасно комп'ютера, мікроскопа і заземлених предметів.
Корисна порада
Конструкція, яку ви тільки що виготовили, не підходить під наукове визначення електронного мікроскопа і не дозволяє отримувати відповідні збільшення.