Як зберігати гірськолижні черевики.

Після закінчення сезону гірськолижні черевики прибираються на тривале зберігання. Якщо ви все зробите правильно, вони довго прослужать вам вірою і правдою. В іншому випадку вже в наступному сезоні ви ризикуєте зіткнутися з неприємними наслідками недбалого ставлення: на черевиках з'являться дефекти, і вони почнуть натирати ноги. Як же їх зберігати?
Вам знадобиться
  • - чохол;
  • - підходяще місце для зберігання.
Інструкція
1
Приготуйте мильний розчин невеликій концентрації. Для цього достатньо «помив» протягом 30 секунд 2-3 літри теплої води 35-40оС, налитої в тазик. Замість мила можна з успіхом використовувати невелику кількість екологічно безпечного саморазлагающегося миючого засобу, наприклад, LOC фірми Amway та інші зі схожими властивостями. Не використовуйте синтетичні миючі засоби, так як вони можуть зіпсувати черевики.
2
Вийміть внутрішні вкладиші з гірськолижних черевиків. Акуратно виперіть їх вручну в приготованому розчині. Уникайте сильного впливу на них: не уявляйте, що не викручуйте, і т.д. Після прання ретельно прополощіть у проточній воді або в чистій воді, налитої в тазик, кілька разів її міняючи.
3
Висушіть внутрішні вкладиші при кімнатній температурі, уникаючи близького сусідства з опалювальними приладами. Тим більше ні в якому разі не надягайте їх на трубу. При сильному тепловій дії вони «забудуть» форму вашої ноги, і при наступному використанні вам гарантований дискомфорт.
4
Черевики протріть ганчіркою, змоченою в мильному розчині, зсередини і зовні. Потім повторіть процедуру ганчіркою, змоченою у чистій воді. Нарешті, протріть черевики сухою ганчіркою.
5
Уважно огляньте взуття на предмет що з'явилися дефектів. Якщо такі виявляться, своєчасно зверніться в ремонтну майстерню.
6
Після того як внутрішні вкладиші висохнуть, вставте їх в черевики, не туго набийте газетою або спеціальним папером і застебніть. Помістіть в непрозорий тканий чохол і приберіть в місце зберігання. Бажано, щоб під час «літнього відпочинку» гірськолижні черевики не піддавалися сильним температурним впливам і були захищені від прямих сонячних променів.
Щоб вам було зручно кататися на гірських лижах, слід правильно вибрати черевики для гірськолижного катання.
  1. Жорсткість черевиків. Найбільш жорсткі моделі черевик - дорогі і призначені для професіоналів, тому починаючому гірськолижникові купувати їх не варто. Найоптимальнішим варіантом будуть черевики, що мають жорсткість від 60 до 70. Жіночі моделі гірськолижних черевиків більш полегшені і м'які, а колодка враховує особливості жіночої ноги.
  2. Другим важливим моментів у виборі гірськолижних черевик є розмір. Взуття має чітко облягати ногу і не бовтатися. Надівши черевик, застігніте всі засувки, щоб перевірити тиснуть чи ні. Потім необхідно кілька разів нахилити гомілку вперед. П'ята повинна відійти назад, а простір для пальців збільшитися.
  3. До того ж, черевики не повинні бути занадто великими. Щоб перевірити, необхідно встати на носки, якщо п'ята підводиться від підошви, ці гірськолижні черевики вам не підходять.
  4. Якщо ви впевнені, що по довжині черевики вам підходять, варто упевнитися, що вони не заподіюють вам незручності - тиснуть чи тиснуть. При виявленні навіть найменшого дискомфорту від даної моделі варто відмовитися.
  5. Особливу увагу слід приділити кліпсам. Найкращими вважаються кліпси з магнієвого сплаву, але не з пластмаси. Металеві кліпси набагато рідше ламаються при катанні на гірських лижах. На цьому елементі гірськолижних черевиків економити не потрібно.
  6. Якщо у вас не надто великий бюджет, варто вибрати черевики тільки з деякими додатковими функціями. Для початківця спортсмена важливими деталями будуть - перемикач режиму катання/ходьба і система легкого знімання і надягання. Для досвідчених гірськолижників необхідна ще і регулювання жорсткості. Інші функції також покликані полегшити навантаження під час катання, проте не є найважливішими.
  7. Якщо ви плануєте проводити на схилі від шести до восьми, тоді необхідно звернути увагу на те, який чобіток мається на черевики і наскільки він теплий. До того ж, можна купити спеціальні гірськолижні черевики, мають вбудований нагрівач. Такі моделі черевик нагріваються від машинного прикурювача безпосередньо перед підняттям в гору.
  8. При покупці черевик бажано вибрати і спеціальні шкарпетки для гірськолижного спорту. Їх довжина повинна бути трохи вище черевика. Шкарпетки забезпечують виведення вологи і мікровентиляцію. За властивостями такі шкарпетки дуже схожі на термобілизну.