Як визначити вивих руки.

При виникненні травми важливо вчасно зрозуміти, що сталося і чи є необхідність термінової госпіталізації. Якщо ви зможете визначити характер травми, наприклад, відрізнити вивих від перелому, то підвищиться шанс на успішне надання першої допомоги хворому.
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи відчуває постраждалий біль. При вивиху відповідні відчуття обов'язково будуть, причому в досить сильній формі.
2
Подивіться, деформований суглоб. Для цього порівняйте його з аналогічним, наприклад при погляді на пошкоджений і неушкоджений лікоть вам буде зрозуміло, чи відбулося зміщення суглоба.
3
Якщо після травми минуло деяку кількість часу, подивіться, набрякає місце вивиху. Схожий симптом можна спостерігати і при переломі, але набряк буде локалізована інакше - не в області суглоба, а в області пошкодження кістки.
4
При вивиху кінцівки порівняйте одну з іншого. Наприклад, якщо мова йде про пошкодження коліна, можна помітить деякий вкорочення пошкодженої ноги.
5
Перевірте, чи може людина рухати ушкодженою частиною руки або ноги. При вивиху це неможливо через сильного болю і зміщення кістки. Іноді це зміщення можна побачити, так як її край буде виступати під шкірою.
6
При підозрі на вивих плеча перевірте пульс потерпілого на руці. Він буде або прискореним, або уповільненим і насилу визначеним. Також при цьому виді травми можуть втратити чутливість пальці і нижня частина руки. Це стає результатом порушення кровообігу в кінцівці.
7
Якщо ви по всіх симптомів визначили наявність вивиху, не вправляється його самостійно. Зверніться до лікаря-травматолога. Він зробить рентген пошкодженої частини тіла і зможе дати точний висновок про характер травми. Після цього вивих може бути вправлений, після чого накладається гіпс або туга пов'язка.
Зверніть увагу
Визначення вивиху дуже важливо при наданні першої допомоги. Потрібно мати на увазі, що при цій травмі не потрібно накладати шину як при переломі через небезпеку зсуву подібного ушкодження. Найкраще у разі не впливати на пошкоджену кінцівку до звернення до лікаря.