Як вивести плями від солі з замші.

Замшеве взуття продовжує користуватися особливим успіхом серед модниць різного віку. Проте їй потрібен особливий і ретельний догляд, особливо в зимову пору року, коли дороги посипані сіллю, адже вона має властивість вбиратися в замшу. За допомогою деяких хитрощів ви повернете своїм чобіт колишній вигляд, і вони будуть радувати вас ні один сезон.
Вам знадобиться
  • - крем на рідкій основі;
  • - просочення;
  • - аерозоль-фарба;
  • - прогумована щітка;
  • - нашатирний спирт;
  • - мильний розчин;
  • - корочка житнього хліба.
Інструкція
1
Щоб уникнути в'їдаються плям солі , в зимовий період проводите щоденну профілактику замшевого взуття, тоді вам не доведеться її насилу відновлювати. Для цього використовуйте спеціалізовані засоби для замші: крему на рідкій основі (знижують вбирання вологи у взуття), просочення, якої слід щоразу обробляти чоботи перед виходом з дому (вона захистить замшеве шкіру від снігу, вологи і солі ).
2
Для очищення взуття від плям солі скористайтеся столовим оцтом 9%. Перед цим очистіть взуття від пилу спеціальною гумовою щіткою, потім змочіть її в розчині оцту і акуратно пройдіться по місцях забруднення. Протріть замшеві чоботи чистою вологою тканиною і залиште сушитися в природних умовах (подалі від опалювальних приладів). Якщо плями все ж залишилися - скористайтеся спеціальним аерозолем, колір якого повинен повністю відповідати забарвленню вашого взуття.
3
Налийте в каструлю воду і поставте на вогонь. Після того як вода скипіла, візьміть взуття і потримайте її якийсь час над парою. Потім пройдіться прогумованої щіткою (можна скористатися старою зубною щіткою). Якщо чоботи втратили свій колір, нанесіть спеціальний крем для замші.
4
в'їдаються плями солі та інші забруднення можна очистити за допомогою мильної води з додаванням трьох-п'яти крапель нашатирного спирту. Після того як замша буде повністю очищена, обробіть виріб водовідштовхувальними засобами. Щоб позбутися від плям солі на чорному взутті, нерідко застосовують відпрацьовані стрічки друкарської машинки.
5
В екстрених випадках зверніться до старовинного, ефективному і перевіреного способу чистки замшевого взуття: просто візьміть корочку житнього хліба і пройдіться по всьому периметру вироби. Головне правило, яке ви повинні запам'ятати - замшеве взуття чиститься виключно в сухому стані.
Корисна порада
Якщо взуття промокла, набийте її папером і залиште сохнути подалі від опалювальних приладів. Уникайте прогулянок у замшевих чоботях в сиру і дощову погоду. Жирні плями можна очистити за допомогою очищеного бензину або гасу.