Як підключити відеомагнітофон до ПК.

Домашній відеоархів, що зберігається на касетах формату VHS або VHS-C, можна безповоротно втратити, якщо своєчасно не вжити заходів по його переносу в цифровий формат. Для цього доведеться трохи доопрацювати комп'ютер і підключити до нього відеомагнітофон .
Інструкція
1
Для доопрацювання використовуйте настільний комп'ютер, в якому є хоча б один вільний слот стандарту PCI. Купіть плату телевізійного тюнера, призначену для установки в такий слот. Якщо ви користуєтеся Linux, виберіть тюнер, сумісної з програмним пакетом V4L, а якщо на комп'ютері встановлено Windows - плату, підтримувану програмою Kastor TV. У другому випадку скачайте і встановіть цю програму.
2
Обесточьте комп'ютер і відеомагнітофон. Відкрийте кришку корпусу машини і встановіть плату у вільний PCI-слот. Закріпіть плату гвинтом, потім поставте кришку на місце. Відеомагнітофон повинен бути відключений від антени, телевізора і будь-яких інших пристроїв. Переконавшись у цьому, з'єднайте корпусу відеомагнітофона і комп'ютера проводом для вирівнювання їх потенціалів.
3
Для подачі відеосигналу використовуйте кабель, що має з одного боку штекер типу SCART або RCA (залежно від того, який роз'єм застосований в відеомагнітофоні), а з іншого - типу RCA або BNC (залежно від типу роз'єму на платі тюнера ). На роз'ємі SCART скористайтеся наступними контактами: 17 - загальний, 19 - вихід відео.
4
Звуковий сигнал при перезапису буде сприйматися не тюнером, а звуковою картою. На звуковий роз'єм на самому тюнері уваги не звертайте - це не вхід, а вихід. З боку відеомагнітофона для знімання аудиосигнала скористайтеся штекером типу RCA або SCART, з боку звукової карти - монофонічним штекером стандарту Jack діаметром в 3,5 мм (1/8 дюйма). Якщо ні монофонічне штекера, підійде і стереофонічний, у якого буде потрібно з'єднати середній контакт із загальним. Включайте його тільки в мікрофонний вхід - при помилку вихідний каскад карти може згоріти з причини короткого замикання правого каналу. Сигнал подавайте не напряму, а через конденсатор на 0,5 мкФ (попередньо розряджений). У разі, якщо відеомагнітофон обладнаний роз'ємом SCART, використовуйте наступні його контакти: 4 - загальний, 3 - вихід звуку.
5
Закінчивши збірку, включите відеомагнітофон і комп'ютер. В Linux запустіть програму xawtv, в Windows - Kastor TV. Виберіть в програмі низькочастотний вхід. Встановіть касету і запустіть відтворення - на екрані монітора має з'явитися зображення, а в колонках - звук. Якщо для зйомки сімейного архіву ви користувалися камерою формату VHS-C, використовуйте входить до її комплект перехідник, в який попередньо встановіть свіжу батарейку. За відсутності звуку запустите мікшер, включите мікрофонний вхід і відрегулюйте його чутливість.
6
Перемотайте стрічку на початок ділянки, який ви бажаєте оцифрувати, і запустите в програмі запис.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся одночасно корпусів відеомагнітофона і комп'ютера, коли вони не з'єднані між собою.