Як змінити текст після сканування. накласти в pdf текст.

Для збереження електронних копій оригінальних «паперових» документів їх піддають скануванню. Іноді отримані таким способом дублікати розпізнаються за допомогою суміщених з програмами сканування OCR-додатків, а іноді зберігаються у вигляді картинки. Нерідко після сканування в вихідний документ вносяться які-небудь зміни, які потрібно відобразити і в електронній копії. Відредагувати «скан» можна кількома способами.
Інструкція
1
Якщо сканування здійснювалося в режимі розпізнавання тексту, то вміст отриманого документа можна змінити ще до його збереження - більшість програм, призначених для сканування і розпізнавання, мають вбудовані редактори тексту. Наприклад, в популярній серед російськомовних користувачів сканерів програмі FineReader кожна сторінка відсканованого і переведеного в текстовий формат документа відкривається в окремому вікні, що має меню редагування, функціональні можливості якого схожі з функціями звичайного текстового редактора. Якщо ж відсканований і розпізнаний текст був збережений в файл, то змінити його можна стандартним текстовим редактором. Скористайтеся для цього, наприклад, Microsoft Word - цей текстовий процесор здатний прочитати більшість форматів, використовуваних для збереження текстів OCR-програмами.
2
Якщо відсканований документ був збережений в форматі зображення, то для його правки слід використовувати будь-якої графічний редактор. В деяких випадках буде достатньо стандартного додатка Paint, встановлюваного за замовчуванням разом з операційною системою Windows. Відкрийте в ньому файл, що містить зображення відсканованого тексту, виділіть ділянку картинки, який слід замінити, і залийте його кольором, що збігається з фоном документа. Потім підберіть розмір, колір і шрифт, відповідний тексту, і надрукуйте новий фрагмент поверх залитого ділянки. Однак у більшості випадків для заміни тексту потрібно більш ретельна робота з зображенням - копіювання фонових ділянок та приміщення копій поверх тексту в декілька шарів, деформація набраного тексту відповідно до стану вихідного документа, копіювання і вставка окремих букв і слів тексту і т.д. Тому набагато більше підходить для цієї роботи більш просунутий графічний редактор - наприклад, Adobe Photoshop.
3
Є і ще один спосіб заміни фрагмента вихідного тексту в збереженому як зображення відсканованому документі. Його можна використовувати, якщо є можливість сканування нового фрагмента з відредагованим текстом. Потрібний текст можна надрукувати на такий же (або тієї ж самої) папері, що й вихідний документ, тому зовнішній вигляд вихідного і виправленого фрагментів збігатиметься в більшій мірі, ніж цього можна домогтися в графічному редакторі. Відскановану частина тексту потім треба накласти на редагований документ за допомогою будь-якого графічного редактора - така операція передбачена практично у всіх додатках цього роду.