Як налаштувати інтернет в школі.

Освітні установи в даний час активно почали підключатися в глобальній мережі. У зв'язку з цим виникає необхідність правильного налаштування інтернету , яка полягає в розробці структури, встановленні прав доступу і захисту школярів від різних сайтів з сумнівним змістом.
Вам знадобиться
  • - програма UserGate;
  • - антивірус.
Інструкція
1
Укладіть договір з провайдером на підключення школи до інтернету. Виберіть комп'ютер, який буде підключений до зовнішнього каналу і виступати в якості інтернет-шлюзу або сервера. Підготуйте інфраструктуру локальної мережі, якої складається з комп'ютерів, які будуть володіти доступом до інтернету.
2
Забезпечте спільний доступ до інтернету всіх об'єктів локальної мережі за допомогою єдиного зовнішнього каналу. Реалізувати це можна за допомогою спеціального програмного забезпечення - проксі-сервера. На цьому етапі необхідно підійти дуже уважно до даних продуктів. Справа в тому, що більшість програм розроблено для комерційних підприємств, тому коштують досить дорого. Наприклад, оптимальним варіантом для навчальних закладів буде проксі-сервер на базі UserGate.
3
Придбайте програму UserGate і встановіть її разом з модулем Server на основному комп'ютері. Ознайомтеся з керівництвом користувача, щоб правильно налаштувати проксі-сервер. Створіть користувачів для всіх комп'ютерів локальної мережі і надайте їм ip-адреси. Встановіть параметри роботи для DNS і робочих станцій.
4
забудьте про захист комп'ютерів локальної мережі школи. Інтернет в даний час є не тільки джерелом інформації, а й багатьох загроз. В результаті ваші комп'ютери можуть бути заражені різними шкідливими програмами і вірусами. Придбайте будь-який антивірус, який допоможе убезпечити вашу локальну мережу. Наприклад, можна скористатися Антивірусом Касперського, Panda, Dr.Web та інше.
5
Захистіть дітей від інтернету. Багато сайтів в глобальній мережі містять інформацію з сумнівним змістом, який пропагує насильство, наркотики і т.п. Дані фактори можуть справити негативний вплив на школярів. Таким чином, необхідно захистити їх від подібних ресурсів. Для цього можна внести в чорний список браузерів адреси сайтів або встановити на сервер спеціальне програмне забезпечення. Наприклад, програма UserGate містить систему фільтрації, яка постійно оновлюється і доповнюється.