Як зробити вулкан. Як зробити макет вулкана з паперу.

Виверження вулкана - це грізне і захоплююче явище. Воно заворожує уяву дорослих і дітей. Щоб наочно пояснити дитині, що таке вулкан, можна самостійно зробити вулкан в домашніх умовах. І навіть показати виверження.
Вам знадобиться
  • Папір, ножиці, скотч або клей, циркуль, лінійка,
Інструкція
1
Для початку треба накреслити на листку паперу за допомогою циркуля велике коло. Потім його потрібно вирізати і згорнути як конус, склеївши або скріпивши скотчем. З іншого аркуша паперу треба скрутити трубочку, щоб вийшло жерло вулкана . Трубочку також необхідно зафіксувати, щоб вона не розгорнулася. Потім на це жерло треба надіти наш конус і все знову закрепіть.Далее треба вирізати з паперу деталь, яка буде позначати сушу. Тут можна дати простір своїй фантазії і вибрати будь-яку форму. Потім за допомогою скотча або клею слід прикріпити наш вулкан до суші, а потім весь обмотати його скотчем, обмазати клеєм і посипати піском, щоб вийшло натуральніше. Пісок можна взяти кольоровий. Після цього можна навіть розфарбувати вулкан, щоб він зовсім був схожий на справжній.
2
Тепер можна почати готувати виверження. Не бійтеся, в домашніх умовах воно не принесе шкоди. Що таке виверження? Це викид газів і попелу, а також розжареної лави. Щоб зімітувати процес виверження, треба взяти трошки порошку дихромата амонію. Він входить до складу наборів типу «Юний хімік» .Потім потрібно спорудити з фольги маленьку воронку. занурить її в жерло і насипати туди порошок. Після цього треба порошок підпалити сірником. Тут і почнеться виверження. З жерла будуть вириватися зелені пластівці попелу, вони будуть покривати схил вулкана .
3
Щоб надати видовищу велику натуральність, треба подбати і про лаві. Без неї не обходиться жоден поважаючий себе вулкан. Лава робиться просто. Треба взяти трохи соди і змішати її в пробірці з харчовим барвником або просто буряковим соком. Потім пробірку слід вставити в жерло. В іншій пробірці слід перемішати воду, оцет і мильний розчин. Коли цей розчин буде вилитий в жерло вулкана , де вже знаходиться пробірка з содовим розчином, з жерла потече червона лава. Захоплення оточуючих вам гарантований.
Зверніть увагу
На прикладі цього досвіду можна розповісти дитині про хімічної реакції нейтралізації - взаємодії лугу з кислотою.
Корисна порада
Краще виробляти досвід в добре провітрюваному приміщенні, бо не всім подобається запах оцту.
В 79 році нашої ери сталося потужне виверження вулкана Везувій, котре з'явилося катастрофою для Помпеї і двох сусідніх міст. Під шаром попелу загинуло близько двох тисяч чоловік. Як відбувається виверження лави, можна подивитися не виходячи з дому - на невеликої моделі вулкана .
Вам знадобиться
  • - мука,
  • - сіль,
  • - вода,
  • - миючий засіб,
  • - буряковий сік,
  • - харчова сода,
  • - 3-9% оцет,
  • - лак для волосся,
  • - скляна баночка 100-150 мл.
Інструкція
1
Для того щоб зробити сам вулкан, візьміть невелику, приблизно на 100-150 мл скляну баночку, це може бути банка з-під майонезу, наприклад. Тепер приготуємо солоне тісто: насипте на кухонний стіл дві склянки білого борошна, додайте один стакан дрібної солі. Перемішуючи, поступово доливайте воду, щоб вийшло густе тісто.
2
Для більш швидкого затвердіння і міцності моделі в воду можна додати клей ПВА. Обліпити банку на дерев'яній дощечці тестом так, щоб її верхній край стіл горловиною вулкана . Надайте схилах форми скель і фактуру гірських круч, приминаючи тісто якимось камінчиком, залиште сохнути.
3
Після повного затвердіння вулкан можна розфарбувати гуашшю або акриловими фарбами, зображаючи голі скелі вгорі і порослі рослинністю ділянки донизу гори. Після висихання покрийте шаром лаку для волосся або нітролаком для столярних робіт. Залиште ще на добу для висихання покриття.
4
Коли вулкан повністю висохне і буде готовий до виверження, поставте його на стіл, попередньо постеливши під модель поліетиленову плівку або старий рушник. Насипте всередину (в скляну банку) одну столову ложку харчової соди (гідрокарбонат натрію), одну столову ложку будь-якої рідини для миття посуду, через що виверження буде пінним, трохи червоного харчового барвника або бурякового соку для додання червоного кольору лаві. Тепер все готово до мініізверженію вулкана .
5
Акуратно влийте в жерло вашого Везувію близько 40-50 мл оцту 3-9%, почнеться хімічна реакція сполуки кислоти з лугом, з виділенням вуглекислого газу. Через це пінлива червона рідина збільшується в об'ємі і переливається через краї, стікаючи по схилах вулкана . Слід зауважити, що даний досвід досить безпечний і нешкідливий, якщо дотримуватися обережності, слід лише гарненько провітрити приміщення від запаху оцту.
Зверніть увагу
Будьте обережні при поводженні з оцтом, бережіть очі.
Корисна порада
Досвід краще проводити при включеній витяжці.