Як зробити воскову ляльку. тростинові ляльки Як робити.

Завдяки своїй красі і витонченості, воскові ляльки є чудовою прикрасою інтер'єру. Матеріал, що використовується для їх виготовлення екологічно чистий і податливий, що робить творчий процес легким і приємним. Щоб зробити таку ляльку своїми руками зовсім не обов'язково бути майстром, достатньо мати бажання і трохи вільного часу.
Вам знадобиться
 • - віск;
 • - невелика бляшана ємність;
 • - червона і біла олійна фарба;
 • - гіпсова форма;
 • - вазелін;
 • - безбарвний лак;
 • - клей ПВА;
 • - дріт;
 • - обрізки старих панчіх і шматочки алюмінієвої фольги ;
 • - широка кисть;
 • - ватний тампон;
 • - рідина для зняття лаку;
 • - матовий лак
Інструкція
1
Перш ніж приступати до роботи, підготуйте всі необхідні для цього інструменти і матеріали. Коли приготування будуть закінчені, можете приступати до роботи. Розтопіть невеликий шматочок воску на водяній бані, невеликими порціями додаючи в нього червону масляну фарбу. Аналогічно окрасьте інший шматочок воску, але вже в білий колір. Перелийте розтоплений віск у невеликі ємності і дочекайтеся, поки він застигне.
2
Тепер починайте виготовляти воскову суміш тілесного кольору. Розтопіть основний віск на водяній бані, додаючи в нього, приготовані раніше червоні і білі кубики поки він не придбає потрібний колір. Готовий матеріал можна залишити в посуді і по необхідності розігрівати його.
3
Далі переходите до виготовлення особи. Змастіть гіпсову форму тонким шаром вазеліну і зробіть зліпок з готовою або саморобною ляльки так, щоб він складався з двох окремих частин. По закінченню процедури зберіть отримані деталі воєдино, просушіть їх і покрийте зсередини безбарвним лаком. Після цього розтопіть віск і залийте його в підготовлену форму. Врахуйте, що остигаючи, воскова суміш має властивість зменшуватися в об'ємі. Саме тому, коли вона не буде прилипати до пальців, злегка продавите його центральну частину, формуючи при цьому внутрішню поверхню маски. На місці очей зробіть 2 вм'ятини-очниці і почекайте, поки віск застигне.
4
Вийміть готову виливок з форми і приступайте до установки очей. За допомогою стека акуратно поглибте очниці з внутрішньої сторони, а потім проріжте контури очей з зовнішньої. Прикріпіть до століть заготовки вії і з виворітного боку вкладіть очі. Якщо виконана робота вам подобається, залийте маску воскової сумішшю і закріпіть вії клеєм ПВА. Личко готове і тепер можете переходити до виготовлення тіла.
5
Виходячи з розмірів особи, зробіть каркас-скелет ляльки з дроту. Після цього переходите до створення основи. Ті частини тіла, які будуть ховатися під одягом, обмотайте обрізками старих панчіх, а ті, які будуть відкриті (наприклад, кисті рук, шия і голова) - алюмінієвою фольгою. Готовий каркас починайте покривати воском, використовуючи для цього широку кисть. Коли товщина нанесеного шару буде достатньою, і він трохи охолоне, приступайте до ліплення. Ближче до завершення роботи вирівняйте поверхню і надайте тілу чіткість. За допомогою розплавленого воску закріпіть обличчя ляльки на каркасі і виліпити вуха.
6
Проведіть завершальні роботи по розгладженню воскової поверхні. Візьміть ватний тампон, змочений в рідині для зняття лаку, і круговими рухами вирівняйте тіло, надаючи йому блиск. Після цього зробіть ляльці макіяж, використовуючи звичайну декоративну косметику, і нанесіть на все тіло матовий лак для скульптур. Лялька готова і тепер залишається тільки прикріпити їй волосся і народити.