Як побудувати лазню з шлакоблоку. Як зробити керамзитобетонні блоки своїми руками.

Здавна російська лазня зводилася з дерева і вважалася не тільки місцем обмивання, але і лікарнею. Щоб отримати оздоровчий ефект, необов'язково паритися в лазні, побудованої з натуральних матеріалів. Можна замінити оброблені колоди або дерев'яний брус на шлакоблоки, і будова в короткі терміни без великих вкладень з'явиться на вашій ділянці.
Вам знадобиться
 • - шлакоблоки;
 • - цегла;
 • - гідроізоляційний матеріал;
 • - цемент;
 • - облицювальна цегла;
 • - дерев'яні рейки;
 • - покрівельний матеріал;
 • - вагонка;
 • - рівень;
 • - сходи;
 • - кріпильний матеріал.
Інструкція
1
Вивчіть тип грунтаСтроітельство лазні з шлакоблоків складається з декількох етапів: закладка фундаменту, формування стін, зведення даху, утеплення та оздоблення будови. Щоб виключити аварійні просадки лазні, проаналізуйте склад грунту. Наприклад, торфовища, мул і дрібний пісок непридатні для будівництва - такий грунт спочатку потрібно укріпити. Сирі глинисті грунти схильні до змін в залежності від температури та опадів, тому оптимальним підставою для фундаменту є однорідна суха порода. Якщо на вашій ділянці цілинний пісок або піщано-кам'яниста основа, підстава укладайте без укріплення.
2
Виберіть тип фундаментаДля лазні підійдуть два варіанти фундаменту: стовпчастий або стрічковий. У першому випадку опорою виступають окремі стовпи, у другому - безперервна смуга з каменю, бетону або цегли, очерчивающая контур майбутньої будови. Спорудження стін з шлакоблоків не зробить великого навантаження на підставу, тому доцільніше використовувати стовпчастий фундамент. Встановіть цегляні або бетонні стовпи розміром 500х500 мм на всіх передбачуваних кутах лазні і несучих внутрішніх перегородках на відстані не більше 1,5 м один від одного і переходите до їх обв'язки. Укладете поверх стовпів залізобетонні балки і проведіть гідроізоляцію фундаменту.
3
Викладіть стіни лазні, чергуючи металеву сітку через кожні 2-3 горизонтальних ряду - це додасть конструкції міцність. Щоб кладка вийшла рівна, використовуйте для контролю рівень. На останній ряд блоків покладіть дерев'яні бруски, які стануть підставою односхилої і двосхилим даху. Якщо ви хочете мати додаткове приміщення під покрівлею, вам підійде варіант двосхилим даху. Її монтаж здійснюється шляхом формування ферм і балок, на які монтується обрешетка. Покрівельний матеріал можна використовувати різного виду: руберойд, ондулін, профнастил, шифер. Якщо ви обмежені в засобах, використовуйте м'який руберойд - він стане тимчасовим варіантом для надійного захисту вашого споруди від атмосферних опадів.
4
Утеплення й отделкаЧтоби на стелі і стінах лазні не накопичувався конденсат, приділіть особливу увагу їх утепленню. Основне правило: кожен наступний шар ізоляції зсередини повинен володіти більш поліпшеними властивості збереження тепла. Зробіть на шлакоблочних стінах вертикальну обрешітку з рейок товщиною не менше 50 мм і укладіть базальтовий утеплювач, поверх нього - фольгированную папір. Щоб забезпечити повітряний зазор між оздоблювальними матеріалами і утепленням, прокладете по фользі рейки товщиною 25 мм і закріпіть на них оздоблювальну дерев'яну вагонку. Для довговічності пористих шлакоблоків необхідно провести обробку стін із зовнішнього боку. Оштукатурьте їх або обкласти облицювальною цеглою - він допоможе приховати непривабливий колір матеріалу і додасть будовою добротний вигляд.
Зверніть увагу
Для стоку води зробіть по всьому периметру лазні канавку і брукування шириною не менше 50 см.
Корисна порада
Використовуйте горизонтальний варіант укладання вагонки при внутрішній обробці лазні. Це полегшить її заміну, якщо нижній шар прийде в непридатність.