Як обжати телефонний дріт. обтиск телефонного дроту.

Сучасна людина з усіх боків оточений різноманітними проводами . По проводах передається електричний струм і інформація у вигляді електромагнітних коливань. Для зручного підключення до різноманітних пристроїв розроблені коннектори. Одним з видів конекторів є RJ-11, який зазвичай застосовують для підключення телефонів.
Вам знадобиться
  • Кліщі для обтиску конекторів RJ-11.
Інструкція
1
Для розведення телефонних комунікацій усередині приміщень застосовуються різні дроти. Найбільшого поширення, особливо в старих будинках, отримав телефонний розподільний провід (ТРП), або "локшина". Низька надійність і перешкодозахищеність цього проводу компенсуються його невисокою ціною, що пояснює його повсюдне застосування. Більш сучасним і зручним варіантом є шнур телефонний плоский лінійний (ШТПЛ). Кожен з чотирьох провідників ізольований окремо різнобарвним пластиком, що полегшує розводку. Всі разом дроти запаяні в пластикову оболонку, яка виключає механічні пошкодження. При придбанні нового проводу слід віддавати перевагу ШТПЛ або його аналогам.
2
Незалежно від кількості провідників у шнурі, для звичайної телефонії використовуються лише два. Інші можуть застосовуватися для включення телефонів за схемою "директор-секретар" або в цифрових міні-АТС. Якщо в проводі більше двох проводів і ви не знаєте, які підключені до АТС, використовуйте мультиметр. Також можна використовувати народний спосіб перевірки сигналу "на мову", проте це небезпечно. У момент дзвінка напруга в телефонній лінії може досягати 150 вольт, що достатньо для отримання серйозних травм. Якщо коннектори знаходяться на обох кінцях дроти, використовуйте кольорове маркування провідників. Всі телефони, якщо протилежне не зазначено в інструкції з експлуатації, використовують як робочих два центральних провідника. Решта контакти в роз'ємі залишаються задіяними.
3
Для того щоб обжати телефонний дріт, необхідно для початку рівно відрізати його, а потім зняти зовнішню пластикову ізоляцію на відстані півтора сантиметрів від обріза. В результаті у вас в руках повинен виявитися кінець дроту з стирчать різнокольоровими провідниками. Чи не знімайте пластикову ізоляцію з окремих провідників. Визначте два дроти, які підключені до АТС. Розташуйте провідники в одній площині таким чином, щоб підключення проводу виявилися в середині. Заведіть дроти в коннектор, не порушуючи з розташування. До упору задавите провід в коннектор. Введіть коннектор в кліщі для обтиску. Слідкуйте за тим, щоб дроти не випали з коннектора. Міцно стисніть ручки кліщів. Вийміть обтиснутий телефонний дріт і перевірте його працездатність.
Корисна порада
Конектори для обтиску телефонного дроту одноразові, так що краще мати кілька зайвих в запасі.
Якщо вам знадобилося встановити локальне з'єднання між комп'ютерами, скористайтеся одним з найпоширеніших кабелів зв'язку - кручена пари. Коли під рукою немає такого кабелю, а справа термінова, і до того ж його покупка відніме значну частину часу - спробуйте виготовити такий кабель в домашніх умовах. Ця процедура, по технічному процесу нескладна. Але потребують додаткових знань у цій справі.
Вам знадобиться
  • Комплект інструментів для обтиску кабелю
Інструкція
1
Для того щоб обжати виту пару (з'єднати виту пару з вилкою), вам потрібно: - пристосування для зняття ізоляції (стрипер); - кліщі для обтиску (подоба плоскогубец); - стандартний кабельний тестер; - провід «кручена пара »; - вилка стандарту RJ-45.
2
Пристосуванням для зняття ізоляції надріжте зовнішню оболонку кабелю «вита пара». Надрізати слід на відстані 3 см від краю.
3
Надрізану ізоляцію необхідно зняти. Розплетіть пари і розподіліть їх за кольорами, які вказані на одній з схем прикладеного малюнка.
4
Потім вирівняйте провідники. Стисніть щільно провідники. За допомогою ножа видаліть зайві частини провідників, при цьому залиште розплетеними близько 1 см.
5
Після вирівнювання провідників причепіть вилку до них таким чином: зрізи провідників повинні дійти до кінця ложбінок. Оболонку кабелю необхідно вивести за фіксуючу клямку, доведіть кабель до упору.
6
Знову перевірте черговість закладки провідників по квітам. Після перевірки помістіть вилку в обтиск до упору. Після цього стисніть обидві ручки обжимного інструменту. Стискати необхідно до замикання вилки (ви почуєте характерний звук). Найголовніше - це контроль лез, які притискають ножі. Слідкуйте за тим, щоб вони не зміщувалися повз контактів, тому це призведе до повного перекосу вилки.
7
Вийміть готовий обтиснутий кабель і візуально подивіться на якість з'єднання: якщо все в порядку, то можна приступити до виготовлення патч-корду.
8
Патч-корд - це кабель «кручений пари», у якого обжимка проводу проводиться з двох сторін. Для його виготовлення необхідно зробити те ж саме, що робили раніше, але на іншому кінці кабелю «кручений пари».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xEhqwI3dUno