Як зібрати світлодіодну лампу.

Встановивши в приміщенні лампу з світлодіодів, ви зможете створити приємне для очей освітлення, близьке до денного спектру. Крім цього, така лампа дозволяє економно витрачати електроенергію.
Вам знадобиться
  • - галогенова лампа
  • - світлодіоди 5 мм
  • - клей
  • - мідний провід
  • - паяльник
  • - листовий алюміній товщиною 0,2 мм
  • - резистори
  • - картон
Інструкція
1
Візьміть галогеновую лампу. Знявши з її цоколя білу замазку, видаліть з відбивача все внутрішній вміст. Дійте обережно, щоб не пошкодити досить тендітну галогеновую лампу. З картону виріжте коло, діаметр якого повинен бути трохи менше діаметра кола відбивача.
2
Приклейте його до тонкого алюмінієвого листа і виріжте його точно так же. Діркопробивачем проробіть по всьому кружку отвори діаметром по 5 мм.
3
Вставте в ці отвори світлодіоди, розташовуючи їх таким чином, щоб катод одного електрода сусідив з анодом другого. Таке розташування значно спростить процес пайки.
4
В місця установки світлодіодів капніть по краплі клею для кращої фіксації. Уникайте потрапляння його на контакти. Залийте збірку двокомпонентним клейовим розчином і дайте йому висохнути.
5
Перед початком пайки обріжте зайву довжину контактів. Припаювати послідовно до мінусів світлодіодів плюси. У того елемента, який буде підключатися до харчування, плюсової контакт залиште довгим. Від'ємний контакт для приєднання до харчування в свою чергу залишиться в останнього світлодіода в ланцюзі.
6
Слідкуйте за тим, щоб паяльник недовго контактував з паяльником. В іншому випадку світлодіоди в результаті перегріву можуть вийти з ладу.
7
Спаяти плюсові світлодіоди між собою. При цьому слід уникати дотику їх з іншими контактами. Потім припаяйте резистори до мінусових висновків, з'єднавши їх згодом між собою.
8
До двох контактам світлодіодів припаяйте по шматочку мідного дроту. Не забувайте, що контакт з резистором в конструкції служить мінусом.
9
Вставте в відбивач лампи заготовку і склейте. Відзначте за допомогою маркера полярність. За допомогою двенадцатівольтових джерела живлення перевірте лампу на працездатність.