Як очистити воду від іржі. Як відфільтрувати воду від іржі.

На превеликий жаль, воду з водопровідного крана у квартирі в більшості випадків не можна назвати зразком якості. У ній буває багато домішок, у тому числі і іржі, яка з'являється через окислення і розпаду зношених металевих труб. Багато людей давно відмовилися пити таку воду, вважаючи за краще купувати бутильовану воду, хоча і пластикова тара по-своєму шкідлива. Але якщо для пиття і приготування їжі воду ще можна купити, то як бути, наприклад, з пранням? Зараз є можливість позбутися від іржі за допомогою різних способів очищення води.
Інструкція
1
Найпростіший, хоча і недосконалий спосіб - налити воду в будь-яку тару і відстоювати протягом деякого часу. Через кілька днів ви побачите на дні посуду іржавий осад. Перелийте воду в іншу ємність, намагаючись не збовтати коричневу суспензію.
2
Більш великі фракції іржі можна не допустити, поставивши на вході водопровідної труби в квартиру сітчастий фільтр. Іноді він монтується в конструкцію водяного лічильника. Такий фільтр являє собою сітчастий циліндр, який зазвичай робиться з нержавіючої сталі, в металевому корпусі. Осередки на сітці бувають різними - від цього і залежить ефективність очищення води. Чим менше розміри осередків, тим чистіше вода. Але занадто маленькі осередки можуть закупорюватися, і фільтр доведеться розбирати, щоб очистити. І, тим не менш, така конструкція легка в застосуванні і не вимагає якогось спеціального обслуговування: сітку достатньо промити проточною водою.
3
Такий же сітчастий фільтр можна встановити на водопровідний кран. Деякі змішувачі вже містять сітки в своїй конструкції. На кран можна прикріпити також картріджний фільтр з триступеневої очищенням води. Тоді разом з очищенням її від іржі можна позбутися від хлору.
4
Відфільтрувати воду від домішок, у тому числі і від іржі, можна за допомогою вугільного кувшинного фільтра. Такі фільтри прості у використанні і загальнодоступними, тому недорогі. Але у них є особливість: якщо ви не будете регулярно міняти вугільний вкладиш-картридж, то не тільки не очистите воду, але й ризикуєте отримати якесь захворювання. Старий фільтр стає розсадником бактерій.
5
Існують також фільтри, які видаляють з води розчинене у ній залізо і марганець, а також фільтри, що знижують жорсткість води. Останні містять спеціальні засипки, за допомогою яких з води частково видаляється залізо та інші метали.
6
Добре очищає воду так звана система зворотного осмосу. Це механізм, в основі якого лежить картридж і найтонша мембрана зі щілинами, що пропускають тільки молекули води. У процесі очистки не використовуються ніякі хімічні речовини. У відфільтрованої воді немає іржі і шкідливих домішок, у неї поліпшені смакові якості. Такі системи встановлюються під мийкою на кухні, врізаються в трубопровід, а для чистої води виводиться окремий кран. На жаль, обратноосмотічеськая система - задоволення не з дешевих.