Як вивести плями від туші.

Швидко і акуратно виводити плями від туші і чорнила можуть тільки в хімчистці. Але й ці установи часто не справляються з важкими випадками. І все ж перш ніж звернутися до професіоналів, можна спробувати вивести плями від туші в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - перекис водню;
  • - скипидар;
  • - гірчичний порошок;
  • - гліцерин;
  • - сіль;
  • - гас;
  • - молоко;
  • - побутові хімічні засоби.
Інструкція
1
Для видалення плями від канцелярської туші з білих тканин скористайтеся сумішшю нашатирного спирту і перекису водню в пропорції по 1 чайної ложки на склянку теплої води. Змочіть в розчині ватку і прикладіть її до плями. Через хвилину промийте тканину теплою водою.
2
Застарілі плями від чорнила на кольорових тканинах залийте або занурте в суміш скипидару і нашатирю, розведені в пропорції 1: 1. Після зникнення забруднень виріб виперіть повністю.
3
З шовку чорнильна туш виводиться розведеним до пастоподібного стану гірчичним порошком. Правда доведеться цю гірчичну кашку залишити на шовку на добу, потім зіскоблити її і прополощіть виріб у холодній воді.
4
Шкіра легко чиститься від будь-яких нехимических плям теплим гліцерином або ним же з додаванням денатурату. Якщо місце злегка знебарвиться, його доведеться підфарбувати. Більш щадний, але менш надійний спосіб: покрийте пляма від туші щільним шаром зволоженою солі, злегка покатайте її по шкірі і залиште на добу. Струсіть сіль з виробу і протріть вологою губкою, змоченою в скипидарі, це дозволить додати блиск шкірі.
5
Усохлу пляма від туші на вовняної тканини злегка зволожите гасом, через 10 хвилин виперіть виріб і вивісите річ на відкритому повітрі.
6
Свіжі плями від туші на будь-якому типі тканини рясно змочіть теплим молоком, через 15 хвилин прополощіть виріб у теплій воді. Повторюйте процедуру до тих пір, поки туш не зникне.
7
Універсальні хімічні засоби «Плямовивідник чорнильних плям» і «Пятноль» здатні вивести сліди від туші якого кольору і з будь-якої тканини. З бавовняних, шовкових, вовняних і синтетичних речей видалить залишки туші рідина «Нямунас». Побутова хімія, така як засоби для виведення плям Vanish, Loc, Dreft, теж непогано справляються з канцелярськими забрудненнями.
Зверніть увагу
Швидкість і якість виведення плями в чому залежать від наступного обставини: чим старіше пляма, тим складніше його вивесті.Любой препарат перед використанням опробіруйте на невеликому відрізку на внутрішній складці речі. Так ви переконаєтеся в стійкості забарвлення тканини.