Як уникнути лісової пожежі.

Найчастіше пожежа в лісі виникає з вини людини. Причиною може послужити кинутий недопалок, необережне поводження з вогнем, багаття, залишене без нагляду і не погашений при догляді з лісу. Щоб уникнути лісового пожежі , необхідно виконувати інструкції з безпечного знаходженню в лісі.
Вам знадобиться
  • Сокира, відро, лопата, пластиковий пакет, вода, земля, гілки дерев, щільна тканина.
Інструкція
1
Відправившись на відпочинок в ліс, не розводьте багаття на торфовищах, на ділянках ушкодженого лісу, на лісосіках, що не очищених від залишків порубки та заготовленої деревини, під кронами дерев. Поруч зі складами торфу, деревини поблизу від дозрілих сільськогосподарських культур.
2
Розведіть багаття в місці очищеному до мінерального шару ґрунту. Лопатою викопайте невелике поглиблення, в яке будете укладати паливо. Обірвіть траву навколо кострища в радіусі 1,5 метра. Поглиблення можна зробити і зняттям дерну, при цьому не пошкоджується родючий шар ґрунту. Йдучи додому засипте багаття землею або залийте водою до повного зникнення тління.
3
Перебуваючи в лісі, не залишайте просочені бензином або олією матеріали, вони можуть самозайнятися в жарку погоду. Скляні предмети здатні фокусувати сонячні промені, що може привести до пожежі.
4
Для спалювання сміття використовуйте територію, очищену від порубкових залишків, хмизу, горючих матеріалів в радіусі 25-30 метрів і облямовану мінералізованими смугами завширшки не менше 1,5 метра кожна. В хвойному лісі на сухих ґрунтах смуги повинні бути не менше 2,5 метра.
5
Чи не заправляйте паливні баки автомобілів при роботі двигуна, біля дерев. Не використовуйте машини зі зламаною системою живлення двигуна, не паліть поблизу машин заповнюваних пальним, що не застосовуйте відкритий вогонь.
6
Опинившись поблизу вогнища загоряння, попередьте всіх, що знаходяться по близькості людей. Залийте вогонь водою з річки розташованої по близькості, засипте землею. Використовуйте для гасіння, мокрий одяг, щільну тканину, гілки листяних дерев. Затопчіть невеликий вогонь ногами, не даючи йому перекинутися на дерева.
7
Повідомте про місце виникнення пожежі, а також про можливі його причини, в лісництво або пожежну охорону.