Як заземлити комбік. Як позбутися від фону гітарного комбіка заземлення.

Комбінований гітарний підсилювач ( комбік ) при неправильному підключенні може підсилювати не тільки сигнал електрогітари, але і фон змінного струму. Щоб цього не відбувалося, комбік слід або заземлити, або погодити з вихідним опором звукоснимателя.
Інструкція
1
Перевірте, чи не є причиною фону недостатня фільтрація живлячої напруги в самому комбінованому підсилювачі. Вимкніть від нього всі джерела сигналу, встановіть регулятор гучності в мінімальне положення. Якщо фон не зникне, причина криється в електролітичних конденсаторах. Довіряйте їх заміну тільки особі, знайомому з правилами техніки безпеки, особливо якщо комбік є ламповим.
2
Огляньте розетку, в яку ви зазвичай включаєте підсилювач. Обладнана вона заземлюючим контактом? Якщо так, візьміть неоновий індикатор фази, знайдіть з його допомогою фазний провід, а потім, прибравши палець від сенсора, з'єднайте останній із заземлюючим контактом якомога коротшим ізольованим провідником. Лампочка повинна горіти навіть яскравіше, ніж при торканні сенсора пальцем. Якщо це не так, викличте електрика і попросіть його правильно підключити заземлюючий контакт, а за його відсутності - також поміняти і саму розетку. Ні в якому разі не використовуйте сурогатні заземлители: металевий предмет, вкопаний в землю, радіатор опалення, водопровід, нульовий провід, а особливо - газові труби.
3
У випадку, якщо фон не зник, перевірте, яким подовжувачем ви підключаєте комбік до розетки. Навіть якщо розетка заземлена правильно, а вилка підсилювача має заземлювальний контакт, ефект від заземлення буде зведений нанівець при використанні двухпроводного подовжувача. Замініть його на трехпроводной, або підключіть прилад до розетки безпосередньо. Якщо у підсилювача є спеціальний гвинт для підключення заземлення, а вилка використовується звичайна, замініть її на іншу, обладнану заземлюючим контактом, підключивши гвинт до цього контакту більш довгим ізольованим проводом, ніж сам шнур.
4
Якщо фон не зник навіть після грамотного заземлення, за допомогою омметра перевірте, чи немає обриву в кабелі. Найбільш часто відходить контакт обплетення - як на штекері, так і на звукознімачі. Відновіть це з'єднання. Також виміряйте опір звукоснимателя і зіставте його з вхідним опором комбіка, зазначеним у його інструкції. При необхідності використовуйте узгоджувальний трансформатор.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся одночасно будь-яких двох об'єктів, потенціали корпусів яких не вирівняні. Чи не працюйте під напругою.