Як написати лист для влаштування на роботу. Як правильно писати автобіографію в фсб.

Перебуваючи в активному пошуку підходящої вакансії, здобувач розсилає своє резюме безлічі роботодавців. Цей документ необхідно супроводити листа про влаштування на роботу.
Вам знадобиться
  • - поштову або електронну адресу роботодавця;
  • - комп'ютер з принтером;
  • - інтернет.
Інструкція
1
До основного тексту у верхньому лівому куті аркуша напишіть «шапку», в якій слід вказати, куди або кому ви направляєте лист, а також свої персональні та контактні дані. Якщо складаєте лист в електронній формі, «шапку» оформляти не слід: відповідну інформацію викладіть після підпису в кінці листа.
2
Основний текст почніть з важливого вітання. Якщо вам відомо ім'я та по батькові керівника організації, в яку ви хочете влаштуватися на роботу, напишіть: «Здрастуйте, шановний (ім'я по батькові)!». Якщо такої інформації у вас немає, обмежтеся привітанням без звернення.
3
Далі повідомте про своє бажання зайняти відповідну вакантну посаду. Уникайте писати з позиції прохача. Навпаки, дайте зрозуміти, що ваші знання і вміння можуть принести користь роботодавцю. Наприклад: «Будучи досвідченим менеджером у сфері продажів, сподіваюся реалізувати свій діловий потенціал на благо вашої компанії». Вкажіть, що детальне резюме додається.
4
Попросіть про призначення дати і часу співбесіди про влаштування на роботу.
5
Завершіть лист підписом. Якщо у зверненні міститься вже слово «шановний», тут писати «з повагою» не потрібно. І навпаки, якщо в привітанні ви це слово опустили, то, підписуючись, завірте адресата у своїй повазі. Цього вимагають норми ввічливості.
6
Складіть докладний резюме, в якому вкажіть свої персональні та контактні дані, відомості про освіту, досвід роботи, спеціалізації, ділових якостях і навичках. Вказану інформацію для наочності розбийте на окремі пункти. Якщо ви володієте презентабельною зовнішністю і це має значення для пропонованої вакансії, додайте свою фотографію. Прикладіть резюме до листа про влаштування на роботу. В електронному форматі використовуйте функцію файлового вкладення.
Зверніть увагу
Лист і резюме можна направити роботодавцю як у паперовій формі, так і в електронній, використовуючи інтернет.
Корисна порада
Звернення на ім'я та батькові до керівника організації або індивідуальному підприємцю додає листу особистий характер і тому дуже бажано. Дізнатися таку інформацію нескладно, зателефонувавши за номером контактного телефону, який зазвичай присутній в оголошенні про пошуки співробітника.