Як визначити старовинну монету. рада у експерта по монетам.

Початківець нумізмат або просто обиватель, в руки якого потрапила старовинна монета, в першу чергу цікавиться її віком і справжністю. Враховуючи величезну кількість підробок, що наповнюють ринок монет, колекціонеру (або людині, яка бажає вигідно продати предмет старовини) слід або звернутися до професіоналів-оцінювачам, або скористатися доступними способами перевірки.
Інструкція
1
Знайдіть нумізматичний каталог. Вони знаходяться у вільному доступі в інтернеті, як правило, на форумах нумізматів. Такі каталоги містять найостанніші відомості по видам монет, їх цінності (часто із зазначенням конкретної вартості), а також фотографії з детальним описом. Якщо в каталозі заявлена монета, схожа на вашу, уважно, в ідеалі - за допомогою лупи, порівняйте їх до найдрібніших подробиць. Підробки під старовину часто виконуються грубо, тому різниця буде помітна навіть непрофесіоналові.
2
Зверніться в ливарну майстерню, щоб фахівець визначив, лита монета або карбована. Старовинні монети в більшості своїй - чеканка, а от сучасні підробки - лиття. Залежно від виду металу (в старовину монети чеканилися зі срібла другий проби) змінюється і вага, тому обов'язково порівняйте вагу передбачуваної старовинної монети з описом в каталозі.
3
Розгляньте монету під мікроскопом як мінімум з 400-кратним збільшенням. На справжньої старовинної монеті буде видно всі відбитки часу: корозія, мікро-відколи, відшарування частинок. Професіонали при огляді монет застосовують стерео-мікроскопи, завдяки яким можна визначити чіткість промальовування.
4
Якщо немає можливості визначати справжність і вартість старовинної монети самостійно, спробуйте звернутися до нумізматам-любителям на спеціалізованих форумах в інтернеті. Врахуйте, що по простому опису монети ніхто не буде давати висновок. Сфотографуйте аверс і реверс (лицьову і зворотну сторону монети) в режимі макрозйомки і викладіть фотографії на форумі. Будьте готові до того, що вам порадять провести незалежну експертизу в разі, якщо монета може становити велику колекційну цінність.
5
Замовте професійну експертизу за допомогою спектрального аналізу. Цей метод дозволяє визначити наявність різних металів в монетному сплаві і викриває навіть найякісніші підробки під старовину. Проте варто він недешево і застосовується в основному тоді, коли йдеться про рідкісний екземплярі.
Знайшовши якусь стару монету, наприклад 19 століття, навряд чи хтось не задумається, а скільки вона коштує зараз. Для кожної монети є поточна ринкова ціна, і формується вона з одних і тих параметрів.

Що впливає на вартість монети

По-перше, метал, з якого вона зроблена. Найціннішими будуть золоті монети, які точно будуть коштувати більше, ніж їх вага в перекладі на ціну грама золота. Срібні та мідні монети менш дорогі, але також можуть коштувати цілий стан при наявності інших составляющіх.Во-друге, важливим буде тираж та рік карбування монети. Якщо всього було 100000 монет і зроблені вони були 200 років тому, то близько 50-60% були напевно втрачені, втоплені або знищені часом. Значить, імовірно, цінність є. Інформація за накладами є в каталогах нумізматів, там можна знайти і цену.В-третє, дуже важливим буде поточний стан монети. Звичайно, дуже старих монет в ідеальному стані немає, а ось ті, що були випущені 70-100 років тому, ще є. Механічні пошкодження відразу знижують вартість, також як і очистка для додання кращого вигляду.

Реальна цінність монет

Якщо ви знайшли якусь монету, не варто думати, що вона шалено цінна, і ви розбагатієте в одну мить. Імовірність зустрічі такої монети випадково незначна мала. Їх пошуком треба займатися цілеспрямовано, та ще й знати, де шукати. Частою знахідкою можуть стати монети СРСР або мідяки царської Росії. Найдорожчою сучасної монетою може бути ювілейна «10 рублів» з написом Чеченська Республіка. Її вартість на ринку нумізматів доходить до 10000 рублів, а середня ціна інших монет серії не перевищує 200 рублів. Щоб добре розбиратися у вартості монет, вам потрібно бути нумізматом, мати свою хоча б невелику колекцію і постійно поповнювати її. Для початку потрібно вибрати, за який період ви хочете роздобути монети, а потім зайнятися дослідженням аукціонів та оголошень в інтернеті з продажу. Буває так, що реальна вартість монети більше, але вона була продана дешевше. Це говорить про те, що ринок монет сильно залежить від поточного попиту.