Як включити диспетчер задач командним рядком. Як прописати командний рядок диспетчера задач windows.

Диспетчер задач - це вбудована в операційну систему Windows утиліта, яка дозволяє отримати інформацію про запущені в комп'ютері програми та процеси. З її допомогою ці процеси можна перервати або запустити нові програми. Всього в інтерфейсі утиліти шість вкладок і п'ять розділів меню, в яких розміщені і інші функції, корисні для управління роботою прикладних та системних програм. Отримати до неї доступ можна як за допомогою графічного інтерфейсу, так і з командного рядка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб запустити диспетчер задач з командного рядка - скористатися емулятором інтерфейсу, вбудованим в операційну систему Windows. Викликати його можна за допомогою діалогу запуску програм. У багатьох використовуваних сьогодні версіях цієї ОС пункт для його запуску поміщений в головне меню - клікніть по кнопці «Пуск» (або натисніть клавішу Win) і виберіть пункт "Виконати". В меню останньої версії (Windows 7) цього пункту немає, але це не означає, що діалог запуску з неї прибраний - відкрийте його за допомогою «гарячих клавіш» Win + R. Ця комбінація діє і в інших версіях Windows. В діалозі запуску введіть літери cmd і натисніть клавішу Enter або клацніть по кнопці OK і система відкриє вікно емулятора інтерфейсу командного рядка.
2
Як і будь-яку іншу виконувану програму, диспетчер задач можна запустити, ввівши в командний рядок повний шлях і назва файлу. Файл цього додатка - taskmgr.exe, а розміщується він в папці System32, вміщеній в системний каталог вашого комп'ютера. Зазвичай цей каталог називається Windows. Введіть повний шлях (починаючи з літери системного диска), розділяючи назви папок зворотним слешем - наприклад, він може виглядати так: D: WindowsSystem32 askmgr.exe. Потім натисніть клавішу Enter, і потрібне вам додаток буде запущено.
3
Можна використовувати і більш коротку запис для вказівки файлу диспетчера задач. У системному реєстрі Windows прописані шляхи до деяких папках, в яких застосування автоматично здійснюють пошук імен вказаних ним виконуваних файлів. Системна папка Windows відноситься до числа перерахованих в реєстрі, тому вказувати шлях до неї в командному рядку не обов'язково. Вам не потрібно навіть писати розширення виконуваного файлу, достатньо вказати тільки його ім'я. Просто наберіть в рядку taskmgr і натисніть клавішу Enter. Результат буде точно таким же, як і в попередньому кроці - на екрані з'явиться вікно диспетчера задач Windows.
Командний рядок - найбільш функціональний елемент Windows. Використовуючи список команд, можна здійснити будь-які дії (запуск програми, копіювання, видалення) або дізнатися докладну інформацію про систему, її компонентах і встановленому обладнанні. Досвідчені користувачі через інтегровану в дистрибутив Windows командний рядок виробляють налагодження і діагностику, а також контроль працездатності операційної системи.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Відкрити командний рядок можна кількома шляхами. Перший спосіб полягає в тому, щоб знайти виконуваний файл програми. Для цього увійдіть в меню «Пуск», переміститеся у вкладку "Всі програми", далі виберіть «Стандартні», потім - «Командний рядок».
2
Другий спосіб. Перейдіть в меню «Пуск» і натисніть «Виконати» (або використовуйте Win + R). У вікні введіть команду cmd і підтвердіть її, натиснувши ОК або клавішу Enter.
3
Для того щоб запустити диспетчер задач, в командному рядку введіть taskmgr і підтвердіть дію за допомогою клавіші Enter. З'явиться вікно диспетчера задач, в якому відображаються дані про запущені процеси, рівні завантаження ЦПУ і ОЗУ, а також про мережевий трафік.
4
Якщо цього не відбулося, значить запуск диспетчера задач може бути заборонений адміністратором системи. Якщо ж їм є ви, то, швидше за все, це результат дії комп'ютерного вірусу, і вам необхідно провести перевірку антивірусним програмним забезпеченням і виконати наступні дії.
5
Використовуйте комбінацію кнопок Win + R («Пуск - Виконати»), потім у вікні, введіть regedit і підтвердіть дію. У який з'явився редакторі реєстру дотримуйтесь за адресою://HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/System//(шлях може відрізнятися в різних версіях ОС Windows).
6
Виберіть пункт DisableTaskMgr, відкривши допомогою подвійного клацання лівої кнопки миші, і поміняйте значення в ньому з «1» на «0». Всі зміни слід зберегти, після чого перезавантажити комп'ютер. Далі повторіть виконання кроків 1-3.
Зверніть увагу
Всі дії в редакторі реєстру слід проводити з особливою обережністю та максимально уважно, адже найменша зміна даних може привести до того, що система стане частково або повністю непрацездатна.