Як вибрати золотий хрестик. натільні хрести з золота католицький.

Останнім часом, коли у народу намітився ріст інтересу до своєї історії, свого коріння, в повсякденне життя повернулися релігійні обряди. Таким обрядом, що символізує прилучення до віри, є хрещення. Минулий його людина повинна носити на тілі хрест, як символ його віри і оберіг. Хрест при цьому може бути виконаний з будь-якого матеріалу - дерева, каменю металу. Багато хто віддає перевагу носити золоті натільні хрестики .
Інструкція
1
Золотий хрестик можна придбати в ювелірному магазині або в численних ювелірних майстерень, які сьогодні працюють при монастирях і подвір'ях. Замовити його можна також і по інтернету. Асортимент їх настільки великий, що вибір стає досить скрутним. Це процес досить інтимний, тому вибирайте золотий хрестик відповідно до своїх уподобань і смаком.
2
Для чоловіків і хлопчиків підійдуть хрести простий, лаконічної форми, без дорогоцінних каменів. Жінкам і дівчаткам можна підібрати вишуканий хрестик, прикрашений гравіюванням, вставками із золота різної проби, дорогоцінними каменями. Дітям вибирають хрестики невеликого розміру, не більше 2 см, та й дорослим можна обмежитися теж 2,5 - 3 сантиметрами. Чоловічі хрести традиційно більше і важче, ніж ті, які призначені для жінок.
3
Що стосується форми, то Церква сприймає хрести будь-яких форм - чотирикінцевий, шести- і восьмиконечной. На них можуть бути написані слова молитви або традиційне «Спаси і збережи», а може бути не написано нічого. Допускаються для православних, також, як і для католиків, хрести з розп'яттям або без нього, з прямими поперечинами або перекладинами прикрашеними художньо, мають пелюсткову форму. У монастирських майстернях вам навіть запропонують хрести, що повторюють старовинні форми, які були прийняті під час хрещення Русі і пізніше.
4
Вибираючи хрест з розп'яттям, зверніть увагу на те, в якому становищі перебувають ступні ніг Христа. На католицькому хресті Христос зображений зі схрещеними ступнями, вони прибиті до хреста одним цвяхом. На православному хресті ступні Спасителя прибиті поруч один з одним, двома цвяхами.
5
Зупиніть свій вибір на тому хрестику, який вам сподобається більше і носіть його не як прикрасу, а як знак вашої єдності з Господом, заради свого порятунку з вірою і благоговінням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZqwkD5Dvqxc
Зверніть увагу
Хрест повинен бути освячений за католицьким, православному чи іншому конфесійною звичаєм. При монастирі всі пропоновані покупцям хрести освячені. Якщо ви придбали його в магазині або через інтернет, то обов'язково посвятити його в церкві.
Натільний хрест - обов'язковий атрибут будь-якого віруючого людини. Згідно православної традиції, він захищає свого власника від поганих думок, хвороб, а також лікує його тіло і душу. Якщо ви хочете придбати хрест для себе або вибрати його для дитини, є кілька простих правил.
Інструкція
1
Не женіться за розкішшю. Натільний хрест тому й називається натільним, що носиться під одягом близько до серця. Як би яскраво він не був прикрашений, нікому не дано побачити цю красу, тому подумайте, чи варто вибирати хрест з дорогоцінними каменями і тисненнями. З точки зору віри, простий дерев'яний або кістяний хрестик абсолютно нічим не відрізняється від самого багато прикрашеного і дорогого золотого хреста.
2
Зверніть увагу на відповідність хреста православним традиціям. В католицтві прийнято носити розп'яття - зображення Ісуса, що виглядає вельми реалістично. Православні хрестик і також виготовляють із зображенням фігури Спасителя, однак принципова відмінність тут в тому, що образ цей не настільки правдоподібний. Переважним повинно бути не висвітлення мук і страждань Ісуса на хресті, а його подвиг в ім'я людства, покликаний змити всі гріхи і показати можливість життя вічного. Саме з цієї причини слід вибирати хрест з розп'яттям в православних традиціях: відбиваючим лише образ Спасителя і велич Його духу.
3
Освятіть свій хрестик в храмі. Якщо ви купуєте хрест і ланцюжок в церковній лавці при Храмі або каплиці, вони, швидше за все, вже освячені. Якщо є сумніви, завжди можна уточнити це у продавців. Однак якщо покупка здійснена в звичайному ювелірному магазині хрест і ланцюжок необхідно освятити. Робиться це дуже просто, прийдіть в храм до початку служби і домовтеся з священником або іншим співробітником храму про освячення хрестик а. Ритуал проходить в супроводі молитви, а при бажанні ви також можете взяти в ньому участь.
Зверніть увагу
Якщо ви знайшли хрест, не привід піддаватися забобонам. У тому, щоб взяти такий хрест собі або навіть носити його, немає нічого страшного. Знайдений хрестик необхідно освятити в церкві, після чого його можна використовувати за призначенням.
Корисна порада
Купуючи хрест для дитини, вибирайте найпростіший і легкий. Грудні діти можуть пошкодити металеву ланцюжок або натерти їй собі шию, але от до невеликого хрестику на нитці звикають дуже швидко і скоро перестають його помічати.