Як виготовити мушку для риболовлі.

Штучні мушки користуються популярністю у рибалок через свою невисоку вартість та ефективності. З правильно зробленої мушки риба навряд чи зійде. У спеціалізованих магазинах продається фабрична приманка, в тому числі й закордонного виробництва, однак багато рибалок воліють виготовляти мушок в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - капронова стрічка
  • - ножиці
  • - гачок рибальський
  • - нитки бавовняні
  • - тканина вовняна
  • - голка
  • - кінський волос
Інструкція
1
Виберіть спосіб, за допомогою якого ви будете виготовляти мушку . Найпростіший варіант, доступний кожному новачку - це шматочок капронової стрічки, прикріплений до двійнику. Для такої мушки візьміть двійник (гачок з двома розгалуженими вістрями), шматок капронової стрічки шириною 5 - 7 см і довжиною до 5 см. Відступіть від краю стрічки на 2 см і розщепніть її донизу на волокна, видаливши поперечні нитки за допомогою гострих манікюрних ножиць або голки. Потім скачайте вийшов шматочок стрічки з бахромою внизу в трубочку по ширині і ниткою того ж кольору, що і стрічка, прив'яжіть його до двійнику.
2
Спробуйте виготовити в'язану мушку за допомогою ниток, вовни і кінського волоса. Візьміть гачок, шматочок вовни і бавовняну нитку. Притисніть шерсть до гачка і починайте примотували матеріал ниткою, рухаючись від згину (згину гачка) до його вушку (основи). Після щільної намотування, яка утворює тільце мушки, зробіть з нитки петлю із заходом в вушко, кінчик обірвемо.
3
Намотайте окремий шар ниток на саме вушко, зобразивши головку мушки. Використовуйте голку: всуньте в неї нитку і формуйте головку, щоразу продевая голку з ниткою через вушко гачка, щоб нитка не зісковзувала. Прошивку головки зробіть однократно, чи не намотуючи шар за шаром.
4
Виконайте імітацію вусиків і лапок мушки за допомогою кінського волоса. Протягніть його в голку і протикайте голкою наскрізь тільце мушки в потрібних місцях, щоб кінчики кінського волоса стирчали назовні, створюючи ілюзію кінцівок мушки. Кінчики вусиків, хвостика і лапок підпалити запаленим сірником, щоб вони стали світліше і товщі. Після закінчення роботи виперіть мушку в теплій воді.
5
Врахуйте, що дуже багато залежить від кольорів тканини та ниток, з яких ви виготовляєте мушку. Досвідчені рибалки стверджують, що окунь охочіше клює на рожеву або блакитну мушку, щука - на червону. Універсальними вважаються яскраво-помаранчеві і бордові мушки, вони привертають увагу риби. Спробуйте використовувати для виїзних мушок червону шерсть і жовті обмотувальні нитки, щоб у воді створювалася ілюзія переливається мушки.