Як виховати цуценя шарпея.

Китайський шарпей - відмінний друг і компаньйон, відданий господареві і люблячий всіх членів його сім'ї. Він дружить з дітьми і домашніми вихованцями, швидко привчається до порядку, його можна утримувати в міських квартирах. До того ж шарпей має своєрідну і дуже оригінальну зовнішність, яка виділяє його з низки собак на будь-якому майданчику. Щоб цуценя вже з дитинства проявив всі свої чудові якості, його необхідно правильно виховувати.
Інструкція
1
З перших днів у будинку вкажіть собаці її місце. Шарпей люблять великі кошики або лежанки з бортиками - на них вони відчувають себе в безпеці. Купіть цуценяті лежанку «на виріст» і доповніть її м'яким матрацом, який можна прати в машині.
2
Дотримуйтеся режиму годування. Шарпей володіє досить чутливим шлунком, до того ж він може бути схильний до алергії. Підберіть відповідний раціон і розділіть денну норму на дві порції - ранкову і вечірню. Не дозволяйте собаці підбирати недоїдки на вулиці і обмежте кількість домашніх ласощів.
3
Своєрідна зовнішність шарпея іноді лякає перехожих. Вони можуть не знати про доброзичливому і флегматичному нраве вашого вихованця. Тому в людних місцях пес зобов'язаний носити нашийник з повідцем і намордник. Спускайте його з повідця тільки на природі або на території собачої майданчика.
4
не втомлювати звіра довгими прогулянками. Шарпей не люблять негода і спекотне сонце. Довгі марафонські дистанції їм також не до душі. Улюблений варіант дозвілля для цієї собаки - філософське споглядання околиць з вашого улюбленого дивана або галасливі домашні ігри.
5
Не залишайте пса на самоті на довгий час. Шарпей дуже комунікабельні. Добре, якщо в будинку є діти або інші домашні вихованці, які стануть для собаки друзями по іграх.
6
Привчайте цуценя до гігієни. Особливості шкірного покриву вимагають обов'язкового миття собаки кожні 40-45 днів. Пес повинен спокійно стояти в ванні, чекаючи закінчення процедури. Не дозволяйте цуценяті крутитися і вистрибувати з води, інакше згодом ви не зможете справитися з дорослою собакою. Щодня обробляйте шерсть вихованця гумовою щіткою для короткошерстих собак.
7
Шарпей чутливий до низьких температур. Купіть псу утеплений комбінезон або зв'яжіть йому теплий светр. Така екіпіровка допоможе подовжити час зимових прогулянок. Обов'язково захищайте подушечки лап собаки від солі і хімічних реагентів. Змащуйте їх спеціальним кремом або надягайте на вихованця спеціальні непромокальні черевики перед кожним виходом на вулицю.