Як поміняти лампи в панелі приладів ВАЗ. Як поміняти лампочки на панелі приладів ваз 2109.

В процесі експлуатації автомобіля можуть вийти з ладу лампи в панелі приладів. Якщо це раптом трапилося, не поспішайте звертатися в автосервіс. Замінити лампи ви можете самостійно.
Вам знадобиться
  • - плоска викрутка;
  • - хрестоподібна викрутка;
  • - нова лампа.
Інструкція
1
Отсоедините клему «мінусового» дроти від акумулятора і трос спідометра від приводу на коробці передач.
2
Вийміть перемикач зовнішнього освітлення затвору плоскою викруткою. Від'єднайте від перемикача роз'єм і протолкніте його всередину накладки панелі приладів. Для заміни лампи підсвічування перемикача стисніть викруткою усик патрона і вийміть патрон з перемикача. Витягніть лампу з патрона і замініть її на нову.
3
Подденьте плоскою викруткою вимикач аварійної сигналізації і витягніть його. Від'єднайте роз'єм від вимикача. Протолкніте його всередину накладки панелі приладів.
4
Відверніть хрестоподібної викруткою два самореза кріплення накладки консолі панелі приладів і зніміть накладку. Витягніть нагрівальний елемент і попільничку з гнізда.
5
Вийміть автомагнітолу з гнізда. Через гніздо відіжміть викруткою дві пружинні скоби кріплення щитка до накладки панелі і потягніть щиток на себе. Звільніть викруткою два пластикових вусика нижнього кріплення щитка до панелі приладів. Піднявши щиток, відіжміть третю пружинну скобу його кріплення.
6
Отсоедините роз'єми прикурювача, його підсвічування і лампи вимикача аварійної сигналізації. Зніміть щиток панелі приладів. Для заміни лампи підсвічування вимикача аварійної сигналізації з внутрішнього боку щитка панелі приладів вийміть патрон з лампою, повернувши його в утримувачі.
7
Стисніть вусики держателя патрона, зніміть його з прикурювача для заміни лампи його підсвічування. Стиснувши пелюстки прикурювача, висуньте його назовні, вийміть з накладки панелі приладів і замініть лампу.
8
Відверніть хрестоподібної викруткою два самореза кріплення комбінації приладів до панелі. Відведіть комбінацію приладів. Відкрутіть накидну гайку троса спідометра від датчика швидкості (або редуктора спідометра), від'єднайте трос від спідометра. Зніміть його і виведіть через отвір в панелі передка.
9
Отсоедините роз'єми, зніміть комбінацію приладів. Для заміни ламп поверніть патрон проти годинникової стрілки і витягніть його з комбінації приладів. Поставте нові лампи. Проведіть збірку і установку комбінації приладів в зворотній послідовності. Підключіть акумулятор. Перевірте роботу ламп в панелі приладів.
Панель приладів - це місце в автомобілі, яке завжди знаходиться в полі зору водія. Не дивно, адже необхідно постійно стежити за швидкістю руху, за рівнем масла і іншими параметрами. Для зручності спостереження в темний час доби приладова панель обладнана підсвіткою, яка іноді виходить з ладу.
Інструкція
1
Для виконання робіт вам будуть потрібні: викрутка з плоским і хрестоподібним наконечником і невеликий пінцет. Відкрийте капот і від'єднайте провід з негативної клеми акумулятора. Після цього зробіть зняття комбінації приладів. Для цього виверніть болти кріплення щитка панелі приладів і зніміть його. Будьте уважні і не зашкодить фіксатори, які утримують щиток.
2
Знайдіть болти, які кріплять комбінацію приладів до приладової панелі. Зазвичай вони розташовуються в такий спосіб: один знизу і два-три гвинта зверху. Після цього потягніть прилади на себе і вийміть конструкцію з місця її встановлення. Потім від'єднайте електричний роз'єм, який підходить до комбінації приладів, для цього відіжміть фіксатор і потягніть колодку.
3
Після цього остаточно вийміть прилади з салону автомобіля і покладіть на рівну поверхню. Візьміть в руки пінцет і акуратно витягніть патрон з лампою, яка підлягає заміні. Для цього поверніть його проти годинникової стрілки і витягніть назовні. Зніміть з лампи світлофільтр і проведіть заміну.
4
Частина ламп приховані під діелектричної пластиною, тому для їх вилучення відкрутите гвинти, що кріплять пластину до приладів, і від'єднайте її. Після цього знайдіть потрібну вам лампу і за допомогою пінцета вийміть її з гнізда і зробіть установку нового освітлювального приладу.
5
Пам'ятайте, що при подальшій установці необхідно стежити за тим, щоб всі болти і фіксатори встали на свої місця. Також будьте обережні при установці нових ламп, не чіпайте їх пальцями, які можуть залишити жирні плями на поверхні. Намагайтеся всі роботи виконувати в рукавичках і чистими руками. При появі плями або бруду видаліть дефект за допомогою чистої ганчірки. Після заміни ламп обов'язково перевірте працездатність встановленого обладнання.