Як зробити заміну коробки передач ВАЗ.

Зняття, заміна та установка коробки передач на автомобілях ВАЗ - одні з найбільш трудомістких і тривалих за часом робіт. При можливості для виконання заміни запросіть помічника, адже коробка важить досить важко, тому поодинці її піднімати важко.
Вам знадобиться
  • - оглядова яма або естакада;
  • - комплект інструмента для ремонту автомобіля;
  • - помічник.
Інструкція
1
Щоб замінити коробку передач на задньопривідних автомобілях ВАЗ, встановіть автомобіль на оглядову канаву, на естакаду або вивісите на підйомнику. Від'єднайте негативний дріт акумуляторної батареї від її клеми. Потім від'єднайте карданний вал від коробки передач і зніміть кардан. Зніміть приймальню трубу глушника і відключіть клеми від вимикача світла заднього ходу.
2
Усередині салону зніміть декоративний чохол важеля КПП. Витягніть з-під нього килимок, підчепивши викруткою і знявши утримують його кільця. Під килимком знайдіть 4 гвинти кріплення кришки КПП і відгвинтите їх. Зніміть кришку і натисніть на важіль КПП вниз, після чого тонкою викруткою вийміть запірну втулку з канавки важеля. Вийміть важіль КПП з його настановного гнізда.
3
Вставте монтажну лопатку між двигуном і щитом мотоотсека. Завдаючи удари молотком по ній, відігніть рим-шайбу верхнього болта кріплення картера зчеплення. Відверніть цей болт. Потім відверніть два верхніх і один нижній болт кріплення стартера до картера зчеплення. Отвинтите болти кріплення кришки картера зчеплення. Пасатижами відгвинтите кріпильну гайку гнучкого вала спідометра від корпусу приводу.
4
Під низ коробки передач встановіть упор, а потім відверніть решта болти кріплення картера зчеплення. Відверніть гайки кріплення поперечки, посуньте коробку передач назад і зніміть її з автомобіля. Установку нової коробки виконайте в порядку, зворотному зняттю. Шлицевой кінець первинного валу перед установкою змастіть тонким шаром складу ШРУС-4.
5
Для заміни коробки передач на передньопривідних автомобілях ВАЗ спочатку зніміть захист картера, відвернувши болти її кріплення. Від'єднайте масовий дріт від картера зчеплення, який кріпиться окремим болтом. На наконечнику троса приводу зчеплення ослабте гайки і зніміть цей наконечник з важеля приводу зчеплення. Вимкніть джгут проводів від клеми тягового реле стартера. Від'єднайте провід від контактного болта тягового реле стартера.
6
Зніміть стартер, відвернувши три гайки його кріплення. Знявши хомут, від'єднайте тягу приводу КПП від наконечника шарніра. Від'єднайте трос приводу спідометра. Від'єднайте провід вимикача світла заднього ходу. Ослабьте кріпильні гайки розтяжок на важелях підвіски. Після отворачивания болтів кріплення кронштейна до кузова розведіть обидві розтяжки в сторони.
7
Вийміть шплінт крепежной гайки шарніра рульової тяги і поворотного важеля і відверніть цю гайку. Знімачем випрессуйте палець кульового шарніра рульової тяги з поворотного важеля стійки. Після цього відверніть 2 болта і від'єднайте кульової шарнір. Монтуванням видавіть хвостовик одного з внутрішніх ШРУСов приводу з КПП і відведи в сторону. Замість нього вставте спеціальну заглушку або старий ШРУС. Потім те ж саме виконайте з другим Шрусов.
8
Відвернувши кріпильні болти, зніміть щиток картера зчеплення. Ослабьте болти і гайки кріплення картера зчеплення до блоку двигуна. На фланці крил встановіть досить товстий брус для вивішування двигуна через дерев'яні опорні проставки. Міцної мотузкою прив'яжіть двигун до бруса за рим. Відверніть гайки кріплення задньої і лівої опори двигуна. Відверніть гайку і вийміть болт лівої опори мотора ВАЗ. Остаточно відвернувши болти і гайки кріплення КПП до картера зчеплення і знявши ліву опору двигуна, відведіть коробку від двигуна в горизонтальній площині і зніміть КПП. При цьому постарайтеся не пошкодити діафрагменну пружину зчеплення.