Як розібрати турбіну.

Майже всі сучасні дизельні двигуни оснащуються турбінами. Атмосферне дизель (без турбонаддува) - рідкість в наші дні. Тому перед щасливими володарями дизельних машин періодично постає питання: як її відремонтувати своїми силами? Для будь-якого ремонту, діагностики або прочищення турбіни її потрібно розібрати.
Вам знадобиться
  • - комплект автомобільного інструменту;
  • - нові прокладки;
Інструкція
1
Запасіться хорошим набором автомобільного інструменту і достатньою кількістю вільного часу - зняття і розбирання турбіни за часом займає досить багато часу. Якщо навички авторемонту відсутні, запросіть помічника, який володіє практичним досвідом в цій справі. Відключіть акумулятор, знявши дроти з його клем. Злийте з двигуна охолоджувальну рідину і моторне масло. Зніміть всі деталі, що заважають вільному доступу до турбіни.
2
Зніміть турбіну з випускного колектора. Для цього спочатку демонтуйте повітряні шланги, що йдуть від неї до повітряного фільтру і інтеркулеру. При наявності на автомобілі модулятора відпрацьованих газів, відключіть його вакуумний вимикач безпосередньо перед демонтажем шланга випускного колектора. Після цього зніміть захисний кожух, від'єднайте трубки підведення/відведення масла і охолоджуючої рідини, відверніть кріпильні гайки у колектора і випускного патрубка. Потім з'явиться можливість витягти турбіну з моторного відсіку, якщо цьому не заважатимуть інші деталі. Деякі моделі турбін зручніше знімати разом з випускним колектором. Для цього відверніть всі болти його кріплення і вийміть турбіну з колектором знизу, з оглядової ями.
3
Відмийте і очистіть від забруднень корпус турбіни. Спиртовим маркером відзначте взаємне розташування частин. Розбірку почніть з тієї її частини, до якої надходять відпрацьовані гази. Підходящим гайковим ключем відверніть болти кріплення «равлики», після чого зніміть з приводу регулювального кільця тягу керуючого пристрою. Потім, обережно постукуючи по корпусу «равлики» дерев'яним молотком, зніміть його.
4
Огляньте внутрішню порожнину регулювального кільця. Сажу на її поверхні замочіть на годину в солярці, а потім очистіть її за допомогою стиснутого повітря. Після зняття «равлики» відкриється доступ до «гарячої» крильчатці. Щоб її зняти відверніть різьбу на її валу проти годинникової стрілки. Для зручності затисніть кінець вала з боку «гарячої» частини в лещатах. Він виконаний у вигляді зіркоподібної гайки. Точно таким же чином відверніть «холодну» крильчатку. Вали обох крильчаток зніміть за допомогою легких ударів молотка. Ущільнення валів у вигляді пружинних кілець очистіть від коксу, нагару і кіптяви. Ці кільця мають захисні шайби - не забудьте їх надіти при збірці.
5
При складанні та встановлення турбіни встановіть нові прокладки між турбіною і випускним колектором. Всі з'єднання посадите на якісний герметик. При цьому постарайтеся не перестаратися з ним, так як тиск в турбіні видавить надлишки герметика в масляні канали, що призведе до масляного голоду агрегату. Зверніть увагу на гайки корпусу - їх необхідно загортати з дотриманням певного моменту затяжки, а потім доворачивать до суміщення міток.