Як прокласти провід по стіні.

Якщо ви не хочете, щоб дроти плуталися під ногами і заважали ходити, прокладете провід по стіні. Якісно зроблена проводка - запорука не тільки гарного ремонту, але і вашої безпеки.
Вам знадобиться
  • - кабель-канали;
  • - саморізи;
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - цвяхові скоби;
  • - дюбель-хомути;
  • - дриль або перфоратор;
  • - штукатурний розчин.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - використовувати для кріплення кабелю до стіни спеціальні пластикові фіксатори, цвяхові скоби. Спочатку просмикніть кабель всередину скоби, потім прибийте цвях до стіни, при цьому крім самих скоб вам буде потрібно лише молоток. Цей спосіб не підходить для бетонних і цегляних стін, так як забити цвях у них неможливо.
2
Якщо вам не так важлива естетика, але важлива швидкість і надійність, кріпіть провід за допомогою дюбель-хомутів, вони являють собою нейлонові петлі, гофровані на кінцях. Просто просвердлите отвори потрібного діаметру в стіні, всуньте один або кілька проводів в петлю і вставте кінці у отвір до упору.
3
Щоб мати можливість в будь-який момент зняти дріт, використовуйте металеві скоби, закріпіть їх на стіни за допомогою саморізів або дюбелів-цвяхів. Потім просто всуньте провід всередину скоби і зафіксуйте.
4
Якщо ви хочете приховати провід, використовуйте кабель-канал. Акуратно прибийте його вздовж стіни, піднявши до стелі або спустивши до підлоги (якщо у вас є діти або домашні тварини, краще підійміть кабель наверх).
5
Щоб зафіксувати короб на стіні, використовуйте саморізи, закручуючи їх за допомогою шуруповерта або звичайної викрутки. Перед початком робіт, щоб саморіз не ковзав, набийте цвяхом отвори на рівній відстані по всій довжині кабель-каналу.
6
У тих місцях, де закрутити саморіз складно, забивайте цвяхи, використовуючи керн або будь-яке підручний засіб, здатний виступити в його якості. Після того, як короб буде встановлений, вкладіть в нього кабель і закрийте кришку.
7
Найкращий і безпечний спосіб прокласти кабель по стіні - укласти його під шар штукатурки. Візьміть дриль або перфоратор і продовбати в стіні борозну в потрібному напрямку. Постарайтеся заздалегідь точно розрахувати необхідні напрямки робіт.
8
Закріпіть кабель всередині борозни цвяхами, вбивайте їх у розчин між цеглою. При необхідності підсильте фіксацію алебастровою розчином. Щоб мати можливість контролювати положення проводів, помістіть їх всередину гофротруби.
9
Після того, як всі дроти будуть на місці, закрийте борозну штукатурним розчином, заґрунтуйте, зашпатлюйте і закрийте фінішною обробкою - шпалерами, плиткою, гіпсокартоном і т.д.
Іноді виникає необхідність в прокладанні кабелю в стіні . Це може бути пов'язано з переплануванням квартири, з перестановкою меблів або ж з ремонтом приміщення. В даному випадку доводиться переносити розетки і вимикачі.
Інструкція
1
Провести кабель можна під штукатуркою, в шарі штукатурки, під підлогою або ж в каналах. Якщо ви вирішили зробити приховану проводку, то використовуйте канали та труби під кабель. Їх необхідно поглибити на 10 мм в стіну. Самі ж проводи будуть перебувати на глибині 5 мм.
2
Кабель ви також можете прокласти в видовбаних у стінах борознах. Тільки врахуйте, необхідно їх потім закрити. Спочатку займіться монтажем проводки. Кабель закріпіть цвяхами, забиваючи їх у розчин між цеглою. Також ви можете використовувати при кріпленні алебастр. Приклейте кабель до стіні в декількох місцях з його допомогою. Після цього займіться штукатуркою стін. У підсумку кабель буде знаходитися під шаром штукатурки.
3
Для прокладання проводів ви можете використовувати електротехнічні плінтуса. Вони являють собою довгі вузькі пенали, в яких є поздовжні перегородки. Складаються такі плінтуса повністю з важкоспалимих пластмаси. Зверніть увагу, на плінтусі є кришка, яка замикається з основою. Бічні стінки пенала будуть пружинити. Розташовуйте такі плінтуса на стінах у підлоги. Також їх можна встановлювати по периметру дверних прорізів. Щоб не відбувалося вискакуванню шнура телефонного апарату з розетки, прикріпіть його до стіні або плінтусу гумовим компенсатором.
4
Великою популярністю в даний час користуються гофровані кабель -канали. Ви можете використовувати кабель -канали різного діаметру. Їх основним призначенням є розміщення різних проводів та кабелів. Для того щоб протягнути кабель через гофроканал, спочатку скрутіть кінці проводів. У кожному такому каналі обов'язково повинна бути дріт, яка допомагає протягнути кабель. Скручені кінці добре прикріпіть до дроту. Рівномірно протягнете кабель через гофру.