Як відіпрати соєвий соус.

Плями від соєвого соусу після відвідин японського суші-ресторану по праву назвати підступними, так як вони з великими труднощами піддаються очищенню. Але якщо приступити до видалення плями негайно, ви з успіхом впораєтеся з поставленим завданням.
Вам знадобиться
  • - господарське мило;
  • - пральний порошок;
  • - гліцерин;
  • - нашатирний спирт;
  • - щавлева кислота;
  • - «Ваніш»;
  • - бензин;
  • - чистий спирт.
Інструкція
1
Свіжа пляма від соєвого соусу можна без проблем усунути за допомогою звичайного господарського мила (можна використовувати мило «Антіпятін», воно дає відмінні результати). Першим ділом зніміть забруднену річ і піднесіть місце утворення плями під сильний струмінь теплої води. Потім намильте тканину і як слід потріть, залиште в такому стані на півгодини. Залишилося лише ретельно прополоскати річ в теплій воді. Від плям не повинно залишитися і сліду.
2
Постарайтеся максимально змити соєвий соус з одягу під проточною водою, після цього замочіть річ на кілька годин в тазу з мильним розчином, прополощіть. Змішайте чотири частини гліцерину з однією частиною нашатирного спирту і нанесіть на місце забруднення. Застарілі плями соєвого соусу на білій тканині можна видалити розчином щавлевої кислоти (половина столової ложки на склянку води).
3
Візьміть порошковий склад відбілювача «Vanish Oxi Action» (в рожевій банку, підходить не тільки для білих, але і для кольорових речей) і розчиніть одну мірну ложку даного засобу у воді. Замочіть річ з плямою від соєвого соусу на одну годину (максимум) при максимально дозволеній температурі (подивіться інструкцію на ярлику одягу). Потім виперіть виріб звичайним способом (вручну або за допомогою машинки-автомат). Не рекомендується застосовувати даний відбілювач для вовни, шкіри та шовку.
4
Приготуйте в домашніх умовах універсальний виводітель плям. Для цього змішайте половину склянки чистого медичного спирту з чайною ложкою нашатирного спирту, додайте половину чайної ложки бензину. Приготованим складом натріть пляма і залиште до повного висихання. Потім виперіть виріб в гарячій мильній воді, при необхідності повторіть процедуру знову.