Як визначити, зламано чи ребро. скільки часу болить зламане ребро.форум.

Перелом ребра - це найпоширеніше пошкодження грудної клітки. Відбутися він може при прямому ударі в груди, сильному стисненні грудної клітки і при падінні. З віком ребра стають менш еластичними, тому ламаються вони найчастіше у людей похилого віку. Сам по собі перелом ребра не небезпечний, небезпеку становлять супутні йому ушкодження внутрішніх органів. Саме тому дуже важливо вчасно визначити, зламано чи є у людини, травмував грудну клітку, ребро .
Інструкція
1
Визначити, зламано чи ребро у людини, просто глянувши на пошкодження грудей, досить складно. Точно дізнатися про наявність чи відсутність перелому можна тільки одним способом - зробивши рентгенівський знімок грудної клітки. Запідозрити перелом ребра все ж можна за кількома ознаками.
2
Якщо після перенесеної травми грудної клітки ви відчуваєте різкий біль у грудях, яка стає ще сильнішим при промацуванні травмованого місця, цілком імовірно, що у вас зламано ребро або навіть декілька. Причому біль і неприємні відчуття в області грудної клітини можуть посилюватися при русі і вщухати в сидячому положенні.
3
Біль у грудях при переломі ребра може посилюватися при глибокому вдиху, чханні або кашлі. Людині зі зламаним ребром може бути боляче сміятися, а іноді й говорити.
4
Визначити, зламано чи ребро, можна, поспостерігавши за поведінкою і станом людини. Перелом ребер супроводжується, як правило, порушенням не тільки дихання, але й ритму серцевих скорочень. Шкіра може збліднути і придбати синюшного відтінку.
5
З переломом ребра на травмованій ділянці грудної клітки можуть з'явитися синці і набряк. Рухи людини зі зламаним ребром стають скутими.
6
Зсув уламків зламаного ребра - явище досить рідкісне. Запідозрити його ви можете по виникненню пневмотораксу (скупченню повітря в області плеври), який проявляється появою задишки, слабкого поверхневого дихання, синюшність шкірних покривів. Якщо крім цих проявів ви помітили ознаки внутрішньої кровотечі (запаморочення, слабкість і падіння артеріального тиску), значить уламки зламаного ребра пошкодили кровоносні судини.
7
Кровохаркання може розвинутися в тому випадку, якщо уламки пошкодженого ребра травмують тканину легенів.