Як укладати настінну плитку. Як приклеется мозаїчну плитку.

Плитка - один з лідерів в світі матеріалів для обробки приміщень. Її кладуть і на підлогу, і на стіни, і на стелю. У кожному випадку технологія укладання в цілому однакова, але є й свої нюанси. Їх-то в першу чергу і необхідно враховувати при проведенні ремонтних робіт. Особливо це стосується плитки для стін.
Вам знадобиться
  • - плитка;
  • - клеюча суміш;
  • - розмічальні хрестики;
  • - будівельні інструменти: шпатель, рівень і т.д.
Інструкція
1
Перед початком робіт уважно огляньте в приміщенні - вам необхідно заздалегідь продумати, де і як повинні розташовуватися батареї, умивальники, пральна машина, холодильник та інші предмети залежно від того, яке приміщення ви будете облицьовувати кахлем. Якщо ви хочете перемістити ці об'єкти, то зробити це потрібно ще до початку укладання. Плитку вибирайте спеціальну, позначену як для робіт саме зі стінами.
2
Далі підготуйте стіни для укладання. Якщо основа оштукатурене, то воно обов'язково повинно бути не гладким. Так, наприклад, його можна трохи подряпати. Необхідно це для того, щоб забезпечити хороше зчеплення матеріалу і підстави. У випадку, коли плитка укладається на гіпсокартон, то його попередньо необхідно прикріпити на тверду основу. Тільки так він зможе витримати вагу всієї покладеної плитки. До того ж необхідно вибирати гіпсокартон водостійкий.
3
Як варіант, ви можете приклеїти плитку і на підставу з уже раніше покладених кахлем. Тільки для цього необхідно, щоб старий кахель був надійно прикріплений до основи. Також вам знадобиться спеціальний клей. Пофарбовану поверхню перед укладанням плитки потрібно ретельно подряпати, як і у випадку з оштукатуреними стінами.
4
Після підготовки поверхні очистіть її, просушіть і видаліть всі жирні і масляні плями. Після чого прогрунтуйте стіни і залиште їх до повного висихання.
5
Нанесіть розчин клеїть матеріалу на стіну. Робіть це частинами, щоб він занадто швидко не висох і не втратив своїх властивостей. Приступайте до укладання плитки. Починайте робити це з другого ряду. Перед укладанням нанесіть не стіни спеціальні розмічальні хрестики. Ідеальний розмір їх - 1,5-2 мм. Розміщуйте хрестики по рівним вертикальних і горизонтальних лініях - їх простіше всього розмітити за допомогою спеціального будівельного рівня. Так ви забезпечите рівну розмітку і, як наслідок, рівне укладання кахлю.
6
Укладати саму плитку починайте з другого ряду знизу вгору. Необхідно це для того, щоб можна було перший ряд (той, що знаходиться на стику з підлогою) легко підкоригувати, наприклад, підрізавши там, де це необхідно.
7
Важливе значення має і кут укладання. Якщо ви хочете робити це до внутрішнього кута, то починайте оздоблювальні роботи із зовнішнього краю. Якщо ж ви не можете визначитися, то починайте укладання від центру.
8
Після укладання всієї плитки дайте клею підсохнути. Після чого обробіть стики між кахлем і закладіть їх замазкою за кольором підходить до укладати кахель.
Корисна порада
Якщо ви хочете зробити кольоровий малюнок з плитки, то продумайте всю схему кладки. Інакше, в разі помилки, буде досить складно перекласти малюнок правильно.
Оздоблення стін облицювальною плиткою не втрачає своєї актуальності і сьогодні. Однак, перш ніж приступати до роботи з облицювання стін плиткою , визначитеся з можливістю якісного його проведення. Облицювання краще не робити у випадку, коли йде нове будівництво, і будинок, а відповідно, і стіни, поводяться нестабільно (можливі усадкові процеси). Також краще утриматися від облицювання плиткою тих стін, які можуть піддатися вібрації через їх недостатньо жорсткого закріплення.
Інструкція
1
Матеріал, з якого виготовлені стіни, призначені для облицювання, на якість обробки не впливає. Від нього залежить обсяг підготовчих робіт: • дерев'яні стіни оббиваються металевою сіткою або дранкою, штукатуряться і вирівнюються; • стіни з цегли - штукатуряться і вирівнюються; • комбіновані ділянки (цегла/дерево ) - штукатуряться, вирівнюються, місце стиковки цегли з деревом закривається пластиковою сіткою, яка перекриває стик на 50-100мм в одну й іншу сторону; • на стіни, пофарбовані фарбою, робиться насічка у вигляді смуг (стамескою, сокирою та ін.). У будь-якому випадку, робоча поверхня стіни перед її облицюванням має бути вирівняна (перевіряється рівнем), очищена від бруду, старої фарби, розчину.
2
Перед укладанням плитки потрібно зробити розмітку стін і намітити черговість проведення роботи. У ванній кімнаті в першу чергу викладається стіна навпроти вхідних дверей (там, де встановлена ванна). Подивіться, як розміститься перший ряд плитки. Його потрібно розмітити від кута і від верхнього краю ванни на висоті, рівної розміру бордюрной плитки плюс зазор. Якщо від кута і до кута вміщається ціле число плиток, ніякої попередньої роботи НЕ потрібно.Якщо ж залишиться незакритих частина стіни, шириною менше половини плитки, то її потрібно відрізати за розміром, зашліфувати край різу. Укладання почніть з цієї різаною плитки від кута стіни .Якщо вийде, що ділянка незакритих стіни більше половини плитки, то його потрібно розділити навпіл і відрізати два шматочки плитки з цього розміру, рези зашліфувати. Укладання плитки почніть з кута однієї з підготовлених половинок, закінчите в іншому кутку другою половинкою. По вертикалі зробіть розмітку плитки від стелі. Якщо ціла кількість плитки не виходить, відріжте її за розміром, край різу відшліфуйте. Обрізану плитку укладайте в перший (нижній) ряд.
3
Для приготування клею використовуйте сухі суміші, які розводяться водою при безперервному помішуванні. На поверхню стіни над ванною гладким шпателем покладіть шар клею, розрівняйте його. Зубчастим шпателем нанесіть борозенки і щільно притисніть плитку до стіни. Для того щоб вирівняти перший ряд плитки по горизонталі, закріпіть до стіни по краю ванни рівну дерев'яну рейку на висоті бордюрной плитки, довжиною не більше 150 см. Вирівняйте її рівнем. Між рейкою й плиткою , за допомогою спеціальних хрестиків, встановіть обраний зазор. Далі, ставлячи хрестики між укладаються плитками, забезпечте постійний зазор між ними. Продовжуйте укладання знизу вгору, постійно перевіряючи за рівнем відхилення по вертикалі. При невідповідності, усуньте відхилення, змінюючи товщину клейового розчину.
4
Облицювання інших стін виконайте точно також, починаючи укладання плитки по горизонталі - від кута, по висоті - від підлоги до стелі. При наявності виходять на поверхню стіни труб, зробіть в плитці отвори під ніх.После того, як плитка буде міцно триматися на стіні, приберіть із зазорів хрестики і закладіть щілини між плитками силіконовим клеєм з акриловим барвником потрібного нам кольору . Надлишки клею приберіть вологою ганчірочкою.
Корисна порада
Роботу з приготування клею з сухої суміші робіть в респіраторі, щоб запобігти пилу в дихальні шляхи.