Як вставляти лінзи в очі.

Лінзи допомагають приховувати поганий зір. Але на відміну від окулярів, які можна надіти буквально за кілька секунд, з лінзами все дещо складніше. Щоб виглядати красиво, потрібно трохи і потерпіти.
Інструкція
1
Сходіть на прийом до окуліста, якщо до цього ви носили окуляри. Починати користуватися лінзами без консультації з фахівцем не можна, так як є ряд протипоказань, про які ви можете і не підозрювати. Після огляду очного дна окуліст дасть вам рекомендації щодо виду і марки лінз.
2
Придбайте лінзи, орієнтуючись на рецепт. Якщо ви візьмете невідповідні, то проблеми із зором можуть посилитися. Дотримуйтесь приписами лікаря, а не радам фармацевта або продавця-консультанта.
3
Помийте руки під проточною водою з антибактеріальним гелем. Ретельно обполосніть їх, щоб повністю видалити миючий засіб. В іншому випадку воно може потрапити на слизову оболонку і викликати сльозотечу. Насухо витріть руки або дочекайтеся, коли вони висохнуть природним шляхом.
4
Вийміть лінзу з упаковки і обполосніть її в спеціальному розчині. Після цього визначте, де внутрішня і зовнішня сторона. В принципі, помилитися складно, так як лінзи чимось нагадують тарілку - мають анатомічну форму очей.
5
Направте погляд вгору і акуратно відтягніть нижню повіку. Другою рукою вставте лінзу, після цього опустіть погляд вниз. Закрийте очі, щоб вони звикли до чужорідного тіла. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, то поморгайте або помасажуйте верхню повіку, щоб лінза краще встала. Повторіть аналогічну процедуру і з другим оком.
6
Якщо у вас почервоніла слизова оболонка очей або з'явилися інші неприємні відчуття, вийміть лінзи. Підніміть верхню повіку, обережно посуньте лінзу вниз, затисніть двома пальцями і приберіть. Зверніться до лікаря і докладно опишіть проблему. Можливо, що у вас алергія на розчин або індивідуальна непереносимість лінз. У деяких випадках винуватцем почервоніння є запалення, впоратися з якими можна за допомогою спеціальних крапель.
Контактні лінзи - сучасне винахід, що дозволяє людям коригувати зір. На відміну від окулярів, лінзи не пітніють, не псують зовнішній вигляд і не заважають займатися активними видами спорту. Головна незручність виникає під час надягання контактних лінз - не у всіх виходить це робити відразу швидко і вправно.
Інструкція
1
Ретельно вимийте руки з милом. Краще використовувати звичайне тверде або рідке мило без додавання крему, який погано змивається і може потрапити на лінзу. Одягайте лінзи над поверхнею, щоб лінза випадково не впала на підлогу. Найзручніше робити це за столом. Попередньо вимийте і витріть його.
2
Спробуйте потренуватися перед дзеркалом тримати очей відкритим і не кліпаючи дивитися вперед, у той час як ваші чисті пальці наближаються до рогівки. Не дивіться на пальці під час тренувань - ви можете зачепити очне яблуко і викликати сльозотечу.
3
Акуратно вийміть лінзу з контейнера або флакона і візьміть її великим і вказівним пальцями. Переконайтеся, що вона не пошкоджена і на ній немає дрібних смітинок. Перевірте, щоб лінза була вивернута навиворіт. За формою вона повинна нагадувати піалу правильної форми, краї якої звернені вгору. Змочіть її стерильним розчином або промийте, якщо це необхідно.
4
Широко відкрийте праве око і лівою рукою відтягніть нижню повіку вниз до щоки. Дивіться вперед, а не на лінзу. Вказівним пальцем укладіть лінзу на склеру ока і переконайтеся, що вона встала під рогівку. Якщо лінза не падає, обережно приберіть палець.
5
Закрийте очі і опустіть вгляд вниз, потім зробіть обертальні рухи очними яблуками і кілька разів моргніть. Перевірте, чи чітко ви бачите. У разі сповзання лінзи поправте її положення пальцями при закритих або відкритих століттях. Якщо лінза випала, промийте її в стерильному розчині і виконайте процедуру ще раз.
6
Точно також надягайте лінзу на ліве око. Не плутайте лінзи між собою, особливо якщо вони різної оптичної сили. Використовуйте контейнер з мітками R (right) і L (left).
7
Якщо ви відчуваєте печіння, дискомфорт, а ваші очі почервоніли, зніміть контактні лінзи і зверніться до офтальмолога. Можливо, ваша лінза пошкоджена і її терміново треба замінити. Носіння зіпсованої лінзи неприпустимо - це може пошкодити рогівку і привести до запального захворювання очей.