Як вибрати ім'я хлопчикові.

Вибір імені для дитини - одне з найважчих завдань для майбутніх батьків. А вибір імені для хлопчика покладає на них подвійну відповідальність, адже не тільки їх синові йти по життю з цим ім'ям, а й онукам воно дістанеться в якості батькові. І дуже важливо при цьому не допустити при цьому помилки.
Інструкція
1
Дівчинка може вийти заміж, змінити прізвище, виїхати в країну, в якій не вживається по батькові, тому при виборі імені дівчинці батьків ніщо не пов'язує. Вибираючи ж ім'я хлопчикові, необхідно дивитися, щоб воно добре поєднувалося як з прізвищем, так і з по батькові. Імена, що не мають яскраво вираженої статевої характеристики, як то Валя, Саша або Женя варто брати, якщо прізвище не залишає сумнівів у тому, що її носій хлопчик, чоловік. Так, наприклад, Женя Степанов почуватиметься набагато впевненіше, ніж Валя Петренко, якому рано чи пізно стане трохи не по собі, в черговий раз уточнюючи, що він хлопчик.
2
Безсумнівно, вбрання ім'я вплине і на характер майбутнього сина. Якщо Ви хочете бачити його твердим, цілеспрямованим, то і ім'я його має бути таким же. Наприклад, Борис, Гліб, Єгор. Більш м'яке ім'я - Ілля, Олексій, Леонід - обов'язково додасть м'якості в характер спадкоємця. Але можна зупинитися і на золотій середині - Андрій, Петро, Степан. І обов'язково потрібно стежити за тим, щоб обране ім'я добре поєднувалося з по батькові, щоб одне плавно перетікає в інше, і оточуючим Вашого сина людям набагато простіше буде назвати повним ім'ям Лева Петровича, ніж приміром Віктора Григоровича.
3
Останнім часом відроджується традиція називати дітей за церковним календарем. Це хороша традиція, необов'язково при цьому брати імена тих святих, на чий день доведеться день народження Вашого сина. Перегляньте всі імена, що знаходяться близько до заповітної дати і виразно серед них виявиться одне, яке Вам обов'язково сподобається. Ну а деякі батьки зволікають з ім'ям до самого народження, а потім, подивившись в дорогі оченята, відразу розуміють: «Ось він - їх Іванко». Ну і природно потрібно простежити за милозвучністю імені. Деякі зменшувальні імена або поєднання ініціалів можуть піддати хлопця грубим глузуванням, і ця обставина може вилити для нього в серйозну психологічну проблему. Тому вибираючи між амбіціями і внутрішнім спокоєм Вашого майбутнього дитини, варто прислухатися до здорового глузду.
Зверніть увагу
Чоловічих імен достатньо - і кожне з них красиво по-своєму. Але на що звернути увагу майбутній мамі при виборі імені для хлопчика? Якщо так трапилося і ви не можете вибрати ім'я, то не варто засмучуватися, на більш пізніх термінах вагітності, візьміть список чоловічих імен і зачитуйте його в слух, природно імена які вам подобаються і підбирайте ім'я разом з малюком.
Корисна порада
Досить часто в описі таємниці імен ми знаходимо відповідність тому, що дійсно відбувається або вже сталося в житті людей з відповідним ім'ям. І вибираючи те чи інше ім'я своїй дитині згідно його значенню, ми прагнемо (або, принаймні, сподіваємося) забезпечити успішне безхмарне майбутнє. Але, незважаючи на значення імені, назвавши хлопчика «Максим», не можна однозначно сказати, як складеться його доля.
Вибір імені для майбутньої дитини - завдання дуже непросте. Смаки і думки у всіх різні, проте роблячи вибір, задумайтеся і про те, як ім'я поєднується з по батькові та прізвищем.
Інструкція
1
Не рекомендується називати дитину на честь батька. Причин тому декілька. По-перше, деякі психологи вважають, що в такому випадку хлопчик виросте примхливим і неврівноваженим. Вважається також, що діти-тезки батьків забирають у них життєву енергію. До того ж у оточуючих, а іноді й у самого володаря імені складається враження, що з фантазією у батьків туговато: «Інших імен немає, чи що!».
2
До довгим батькові рекомендується підбирати короткі імена, і навпаки. Наприклад, до таких батькові як Константинович, Всеволодович, Станіславович підійде коротке ім'я - Олег, Ілля, Андрій. А багатоскладні імена - Олександр, Вичеслав, Анатолій - підійдуть до коротких батькові - таким, як Ілліч або Львович.
3
Постарайтеся, щоб в імені та по батькові не надто повторювалися приголосні і голосні. Такі поєднання важко виговорюються. І утримайтеся від співзвучних імен. Чимало студентів і підлеглих ламали мову і пам'ять, спілкуючись з Владиславом В'ячеславовичем або Вадимом Володимировичем.
4
Не варто вибирати ім'я, оканчивающееся тієї ж буквою, з якої починається по батькові. Наприклад, Іван Миколайович. В цьому випадку при вимові частина імені як би "губиться" в отчестве. І вже тим більше не варто придумувати поєднання начебто Кирило Іларіонович. На перший погляд, начебто красиво, і запам'ятати легко, але спробуйте вимовити це з першого разу.
5
Важливо, щоб ім'я поєднувалося з по батькові ще й за мовною ознакою. Тобто до звичних російським батькові слід придумувати російське ім'я. І, відповідно, до іноземних - теж щось підходяще. Особливо тепер, коли пішла мода на незвичайні імена. Оригінальність це звичайно добре, і дійсно, навіщо хлопчиську бути десятим, скажімо, Артемом у дворі або до класі. Але й Джон Олексійович Петров звучатиме дивно.
6
Не слід підбирати ім'я, яке в поєднанні з по батькові повністю дублює ім'я-по батькові когось із знайомих чи відомих людей. Приміром поєднання: Володимир Ілліч, Михайло Сергійович або Микита Сергійович народжують цілком певні асоціації. Подумайте, чи потрібно це вашому синові.
Зверніть увагу
Насамперед, вибираючи ім'я для хлопчика, потрібно пам'ятати про те, що коли-небудь він стане батьком. Отже, необхідно підібрати таке ім'я, з якого вийде красиве і нескладне для вимови батькові. Деякі батьки вважають за краще давати дітям рідкісні або нетипові для нашої національності імена.
Корисна порада
Якщо ім'я закінчується на приголосний звук, а по батькові з нього починається, та ще в самому імені-по батькові багато приголосних - Олександр Дмитрович, Едуард Дмитрович - звучання утруднено. Уявіть собі, що в родині інженера Миколи Толстого сина назвали Левом на честь письменника. В школі хлопцеві не давалися література і російська мова, і він став об'єктом насмішок з боку однолітків.