Як вибрати духівника.

Духівник - це священик, який стане для вас в церкві свершителем таїнства покаяння. До того ж в обов'язки духівника входить розвиток і виховання його підопічного чада. Саме тому до вибору свого духовного батька необхідно підходити з особливою ретельністю.
Інструкція
1
Служителі церкви радять не шукати свого духівника, а просто помолитися - Господь сам направить вас до того священнослужителю, який необхідний саме вам.
2
Проте сподіватися тільки на Бога не варто, необхідно самостійно також докласти певних зусиль у пошуках «свого» духівника. Для початку вирушайте на службу в храм. Придивіться до священиків, які ведуть проповідь. Звертайте увагу на їх манеру спілкування, на силу їх енергетичного впливу, на те добро, яке випромінюють. Вибирати потрібно такого, поряд з яким ви себе будете почувати комфортно і затишно.
3
Обов'язково постарайтеся потрапити на індивідуальне таїнство до вподобаного священнослужителю. Наприклад, на сповідь. Тут ви зможете оцінити ступінь його участі до прихожанину, зацікавленість його в вас, як у чаді Божому. Знову ж саме так ви зможете зрозуміти, чи буде особисто вам комфортно з цією людиною в якості вашого духовного батька.
4
При виборі духівника орієнтуйтеся на внутрішні відчуття. Зовсім необов'язково, що ідеальним духовним батьком для вас стане той священик, який канонічно відповідає образу святого отця - довга борода, наявність хреста на грудях, часте бравирование своїм особливим ставленням до церкви. Відмінним духівником може стати простою скромний священнослужитель, який не чужий звичайних нормальних слів, не хизується своїм «особливим» положенням і може дати вам простий, але в той же час дуже мудру пораду.
Корисна порада
Не соромтеся ретельно придивлятися до священиків у пошуках підходящого вам. У першу чергу, вам повинно бути з вашим духівником комфортно. Інакше ви не зможете скористатися жодним його порадою. А адже саме це є запорукою успішних відносин між прихожанином і священиком.