Як запобігти астму.

Оскільки астма є важким хронічним захворюванням дихальних шляхів, необхідно розуміти, що її профілактика часто виявляється ефективніше лікування. Сплановані і вчасно вжиті заходи дозволяють уникнути захворювання.
Інструкція
1
Однією з причин бронхіальної астми є алергія. Щоб не захворіти, необхідно докласти максимум зусиль, щоб не зустрітися з алергеном. Відмовтеся від килимових покриттів, меблів, що має м'яку оббивку, не використовуйте важкі штори. Треба контролювати вологість у квартирі, щоб не збільшувати ріст цвілі. Користуйтеся витяжним вентилятором або пилососом, щоб знизити вологість.
2
Білизна необхідно прати раз на тиждень, а матраци та подушки упаковувати в гіпоалергенні чохли. Якщо в будинку є тварини, намагайтеся, щоб вони не відвідували вашу спальню, купайте вихованців раз на тиждень, концентрація алергенів в повітрі знизиться. Утримуйте в чистоті і сухості кухню, санвузол, ванну.
3
При виконанні робіт на вулиці, пов'язаних з підвищеною запиленості, намагайтеся надягати респіратор, з його допомогою можна захистити дихальні шляхи. Спори цвілі і пилку не потраплять у ваші легені.
4
Важливим методом профілактики астми є забезпечення хороших умов життя. Якщо хочете, щоб ваші діти не захворіли на астму, відмовтеся від звички палити, тютюновий дим негативно діє на легеневу систему, пам'ятайте про це.
5
При алергії на цвітіння в цей період дотримуйте домашній режим. Намагайтеся зайвий раз не відкривати вікна.
6
Хронічний бронхіт та інші захворювання дихальних шляхів також є причиною розвитку бронхіальної астми, тому необхідно вживати всіх заходів, націлені на оздоровлення організму. Займайтеся зміцненням імунітету, більше бувайте на свіжому повітрі, займайтеся аматорським спортом, правильно харчуйтеся, одягайтеся відповідно пори року.
7
Якщо ваша робота пов'язана з хімічними речовинами, а в вашому роду хтось хворів на бронхіальну астму, краще змінити сферу діяльності, спадковий фактор відіграє не останню роль у розвитку цього захворювання.
8
Людям, страждаючим різними алергічними захворюваннями, в цілях профілактики бронхіальної астми необхідно періодично проводити лікування противоаллергическими препаратами.