Як виростити троянди в Сибіру.

Роза по праву вважається королевою квітів, тому що не тільки дуже гарна, але і вельми вимоглива до умов вирощування, але при цьому може зростати не тільки на півдні з теплим і м'яким кліматом, але і в умовах Сибіру .
Вам знадобиться
  • - плівка;
  • - дуги;
  • - стимулятор коренеутворення;
  • - лапник.
Інструкція
1
Щоб виростити троянди в жорстоких умовах Сибіру з морозними зимами, коли температура повітря опускається нижче 45 градусів, купуйте сорти щеплених на шипшина троянд. На відміну від корнесобственних екземплярів вони відмінно переносять холодну зиму, так як шипшина має підвищену стійкість до морозів.
2
Для посадки вибирайте сорти троянд з групи флорибунда та паркові. Чайно-гібридні сорти потрібно зберігати в підвалі з температурою повітря не нижче плюс 4 градуси, що створює певні труднощі. Плетистие сорти добре зимують, але їх можна вирощувати тільки при наявності великого досвіду, оскільки потрібно вміла обрізка.
3
Місце для посадки вибирайте захищене від вітру і максимально освітлене. Чи не висаджуйте троянди уздовж забору, на протязі і в місцях близького розташування грунтових вод.
4
Висадку в грунт виробляєте навесні під плівкове укриття, коли температура ґрунту стане оптимальною і прогріється до 10 градусів або восени до перших заморозків. Для Сибіру весняні терміни посадки - це кінець квітня, початок травня. Осінні - кінець вересня, початок жовтня, коли температура ґрунту буде стабільно на позначці 4 градуси.
5
Перед посадкою замочіть саджанці на 6 годин в розчині для стимуляції коренеутворення. Якщо ви купили саджанці набагато раніше часу, зберігайте їх на нижній полиці холодильника або в підвалі. Все саджанці продаються з кореневою системою, покритої парафіном. Щоб троянди швидко прижилися в грунті, відкрийте упаковку і підлі в неї трохи води.
6
Плівкове укриття знімайте після минования загрози заморозків. Для Сибіру цей час настає в другій декаді червня.
7
Перед настанням стійких морозів зріжте троянди, окучьте землею, ретельно прикрийте лапником. Як тільки випаде перший сніг, рясно присипте посадки і ретельно утрамбуйте. Чим більше снігу, тим менше ймовірність того, що троянди вимерзнуть.
8
Навесні приберіть лапник, спушите грунт, встановіть плівкове укриття.