Як написати пояснювальну через хворобу.

Пояснювальна записка - це інформаційний документ службового користування, який складається підлеглим і адресується безпосередньому керівнику. Як правило, в пояснювальних містяться фактичні відомості, що пояснюють вчинок працівника, що йде врозріз з трудовою дисципліною. Так, співробітник, який не з'явився на роботу з причини хвороби , повинен скласти на ім'я керівника відповідну записку.
Інструкція
1
Складаючи пояснювальну, врахуйте, що текст її може бути довільним, а ось загальне оформлення повинно відповідати загальноприйнятому стандарту. Уточніть в бухгалтерії підприємства, чи є в організації якісь особливі вимоги, які пред'являються до подібних документів. Поцікавтеся, чи потрібно буде реєструвати записку.
2
На білому аркуші формату А4 (якщо на підприємстві є типовий бланк для пояснювальній - скористайтеся ним) надрукуйте або напишіть від руки в шапці (заголовку) посада та ПІБ керівника, якому адресована пояснювальна, нижче вкажіть свої дані в тому ж форматі . Посередині аркуша напишіть назву документа: Пояснювальна записка, далі приступайте до заповнення основної частини.
3
Викладіть в першій частині записки фактичну складову справи, а саме відсутність на робочому місці такого-то числа (або з такого-то по таке-то). У другій частині опишіть причину, по якій була порушена трудова дисципліна: похід до лікаря, виклик бригади «Швидкої допомоги» на будинок, госпіталізацію і так далі. Вкажіть назву захворювання. З етичних нормам можна не вдаватися в подробиці, проте загальна назва має бути присутнім, наприклад: вірусна інфекція, хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту, аутоімунне захворювання, онкологічне захворювання.
4
Зробіть в кінці пояснювальної записки по хвороби позначку про те, що документальне свідчення ваших слів (лікарняний лист непрацездатності) додається. Якщо причиною відсутності на робочому місці стала хвороба дитини, також прикладіть його лікарняний лист до пояснювальної. У разі, коли необхідного документа на руках немає, опишіть причину відсутності лікарняного листа і вкажіть дату, коли цей лист буде наданий у бухгалтерію. Поставте в записці число і підпис від руки, навіть якщо сам текст був набраний на комп'ютері. Пред'явіть записку секретарю, де їй присвоять реєстраційний номер.