Як підгодовувати окуня взимку.

Зима, холоду і скуті льодом водойми ніколи не були перешкодою для справжніх любителів риболовлі. У цю пору року вони переходять на підлідний лов і готові сидіти годинами над своїми лунками в очікуванні кльову. Нагородою для них часто стає окунь - красива і смачна риба, яка прикрасить собою будь-яку юшку.
Вам знадобиться
  • - тваринний прикорм (Бормаш, різаний черв'як або риба, мотиль);
  • - гумовий напалечнікі або рукавичка;
  • - свиняча або яловича кров.
Інструкція
1
Перед ловом взимку необхідно підгодовувати окуня, щоб ви були впевнені в тому, що повернетеся додому із здобиччю. У цю пору року окунь, як і вся інша риба, стурбований пошуком корму. Часто його здобиччю стає молодь побратимів - ляща, щуки, плотви, карася. Окунь побільше може з'їсти і малька-побратима. Тому тримається окунь ближче до дрібних ділянок водойми, де ймовірність зустріти малюків набагато більше. Виберіть такі місця і зробіть кілька лунок.
2
Розташуйте лунки на відстані 40-100 метрах один від одного. Одразу, як тільки пробурити лід і зробите лунку, киньте у воду жменю прикорму. Зробивши всі заплановані лунки, поверніться до першої та починайте лов. Зазвичай після того, як спіймані 1-2 окуня, клювання припиняються, тому киньте у воду чергову порцію прикормки і йдіть ловити до наступної лунки.
3
Як підгодовування для окуня підійде тільки тваринна їжа - Бормаш, різаний черв'як або риба, мотиль. Трапляється й так, що прікармлівая крупну плотву рослинним прикормом - тестом, хлібом або кашею, ви можете зібрати до лунки рибну молодь, яка послужить підгодовуванням і для окуня.
4
Бувалі рибалки прикормлюють окуня запахом крові. Купуйте її в м'ясній крамниці на базарі. Кров налийте в гумовий напалечнікі або рукавичку, щільно зав'яжіть їх і прив'яжіть на нитку невеликий вантаж. Перед тим як кинути напалечнікі в лунку, виконайте в ньому отвір голкою, щоб кров почала витікати. Окунь збереться під лункою, залучений запахом крові.
5
Інший спосіб використання крові - перед риболовлею перемішайте її з мотилем і заморозьте в формочках для льоду в морозильній камері холодильника. Крижані кубики крові складіть в термос і ви без праці довезете їх до місця лову. Кидайте по парочці таких кубиків в лунку і кровожерний окунь напевно припливе на частування.
Корисна порада
Деякі рибалки вважають, що підгодовувати окуня взимку марно, що краще діяти, розвідуючи шляхи його підлідної міграції, знати хід зграї і терпляче чекати клювання. Бігаючи від лунки до лунки ви, звичайно, зможете зігрітися, але втомитеся дуже швидко. Прикормка збільшить ймовірність удачі.