Як підключити мотор.

В деяких підсистемах сучасного автомобіля використовуються електро мотори , та й при ремонті і обслуговуванні машини часто не обійтися без електричного двигуна, який приводить в дію різного роду допоміжне обладнання. Для якісної роботи двигун необхідно правильно підключити та налаштувати. Порядок підключення визначається, перш за все, типом електромотора і його конструкцією.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - вольтметр;
  • - викрутка;
  • - набір гайкових ключів;
  • - кусачки;
  • - плоскогубці;
  • - ізоляційна стрічка.
Інструкція
1
Знайдіть кінці обмоток електродвигуна. Залежно від типу агрегату вони можуть бути виведені на колодку, що має три або шість клем. У разі, якщо пристрій має три клеми, використовуйте підключення по типу «трикутник» або «зірка». При шестіклеммной колодці висновки обмоток до одна одній не під'єднуються.
2
З'єднайте кінці обмоток «зіркою», якщо в інструкції з експлуатації мотора вказано, що обмотки розраховані на робочу напругу 220 В. Для підключення обмоток по типу «трикутник» напруга в мережі має бути 380 В. Це правило справедливо для електромоторів , в технічній документації до яких вказано, що вони можуть бути використані в мережах з напругою 220/380 В.
3
При підключенні електродвигуна по типу «зірка» знайдіть однойменні кінці обмоток і об'єднайте їх в одну так звану «нульову» точку. Зазвичай такий тип підключення обмоток не викликає ускладнень.
4
Застосовуючи з'єднання висновків обмотки по типу «трикутник», об'єднайте кінець першої обмотки двигуна з початком другої обмотки, кінець другої - з початком третьої, а потім підключіть початок першої обмотки до кінця третьої. Використовуйте для виявлення обмоток стандартну маркіровку проводів.
5
Якщо маркування висновків відсутній, а технічна документація до мотора недоступна або втрачена, використовуйте для визначення решт обмотки тестер, перевівши його в режим омметра. Умовно промаркируйте висновки цифрами або ізоляційною стрічкою різних кольорів.
6
Для пошуку кінців обмоток з'єднайте послідовним чином дві будь обмотки і підведіть до них напругу не менше 6В. До залишилася третьою обмотці підключіть вольтметр.
7
Визначте вольтметром, чи мається на ланцюгу змінну напругу. Відсутність напруги означає, що перші дві обмотки включені зустрічним чином. В цьому випадку висновки першої обмотки поміняйте місцями, попередньо зазначивши початок і кінець обмоток.
8
Виконувати ці дії, але вже з другої і третьої обмотками електромотора. Це дозволить відшукати початок і кінець третьої обмотки.
9
Після з'єднання обмоток включите електромотор в ланцюг джерела живлення і перевірте пристрій на працездатність. В ході перевірки може з'ясуватися, що напрямок обертання вала двигуна не відповідає необхідному. Виправте ситуацію, помінявши місцями проводи, що з'єднують ланцюг харчування і обмотку статора.