Як прописати підмережа. розбивка мережі на підмережі.

Комп'ютери об'єднуються в мережі за певними правилами. Ці правила визначають шляху проходження пакетів з інформацією. У разі неправильної організації пакети просто не доходять до адресатів. В процесі настройки і підключення до мережі будь-якого комп'ютера виникає необхідність прописати підмережа , тобто призначити приналежність комп'ютера до того чи іншого вузла.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» і знайдіть пункт «Виконати» з меню, що або порожній рядок відразу над панеллю завдань. Наберіть команду виклику системної консолі - cmd - і натисніть кнопку ОК. Відкриється чорно-біле текстове вікно, в ньому введіть команду визначення мережевих параметрів: ipconfig. Коли наберете, натисніть клавішу Enter. Все це потрібно для того, щоб з'ясувати, в якому стані мережа знаходиться на даний момент. Консоль виведе результати діагностики, з яких вам потрібно знайти Ethernet adapter «Назва підключення до мережі». Нижче будуть розписані пункти: ip-адреса і маска підмережі.
2
Врахуйте, що маска підмережі визначає, які ip-адреси будуть входити в одну підмережа і зможуть безпосередньо обмінюватися інформацією. Інакше кажучи, чи побачать ці комп'ютери один одного чи ні. Наприклад, ip-адреса мережевого адаптера 192.168.5.2 - значить, комп'ютер належить до п'ятої підмережі. Це визначається по третій частині адреси. Якщо підключати ще одну машину до цієї ж мережі, вона повинна бути в тій же підмережі, що й інші комп'ютери. А для цього потрібно прописати підмережа в настройках протоколу TCP/IP в Windows.
3
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть меню «Панель управління».
4
Відкрийте підменю «Мережеві підключення» і клацніть правою кнопкою по іконі підключення до мережі. Це стосується операційної системи Windows XP. Відкриється вікно настройки, в ньому знайдіть рядок «Протокол інтернету TCP/IP».
5
Якщо ви користуєтеся Windows 7 або Vista, то в меню «Панель управління» виберіть підміню «Центр управління мережами і загальним доступом». Потім натисніть на посилання «Зміна параметрів адаптера».
6
Виділіть посилання лівою кнопкою миші, потім натисніть кнопку «Властивості».
7
Клацніть по кнопці «Використовувати наступний IP-адреса» - тоді стануть доступні для редагування поля «IP-адреса» і «Маска підмережі». Введіть підходящий адресу в перше поле - в нашому прикладі це 192.168.5.3 для нового комп'ютера, який ви хочете підключити до мережі. Головне правило в тому, щоб перші три значення IP-адреси були однаковими на всіх комп'ютерах однієї мережі. Якщо в цьому полі вже введено підходяще значення, чи не міняйте його, а відразу переходите до налаштування маски підмережі.
8
Впишіть цифри 255.255.255.0 і натисніть кнопку ОК. Натисніть кнопку «ТАК», якщо з'явиться попередження про зміну налаштувань активного мережного підключення. Це універсальна маска, яка підходить для невеликих локальних мереж. Перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.