Як автоматизувати торгівлю.

Під автоматизацією торгівлі розуміється впровадження комп'ютерних технологій для здійснення обліку товарів, послуг і руху грошових коштів усередині організації. Багато фінансові операції вимагають великої кількості часу для їх обчислення. Особливо це стосується великих підприємств. Співробітники вручну можуть вважати тижнями місячний звіт, а машина обчислить всі за лічені хвилини.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - організаційна структура компанії;
  • - завдання кожного відділу організації;
  • - відомості про обіг підприємства.
Інструкція
1
Щоб автоматизувати свій бізнес, спочатку виберіть програмний продукт, їх нині достатньо багато. Підбір потрібного програмного забезпечення залежить від того, до якої сфери його слід застосувати. Приміром, для ведення бухгалтерського обліку необхідна окрема програма. Як правило, в ній здійснюються фінансові операції. Для ведення кадрової політики та складського обліку застосовно програмне забезпечення, націлене на спрощення рутинних операцій з руху товарів, підрахунком персоналу.
2
Ви можете розробити самостійно програмний продукт. Для цього підрахуйте число співробітників і кількість часу, який вам буде потрібно для автоматизації торговельної діяльності. На оплату праці працівників, забезпечення їх матеріальними ресурсами потрібні певні витрати. Тому, перш ніж прийняти рішення щодо вибору автоматизації (самостійна розробка або покупка готового продукту), оцініть ваші фінансові можливості і термін окупності проекту.
3
Коли ухвалено рішення самостійної розробки програми автоматизації, то скористайтеся організаційною структурою вашої компанії. Розпишіть завдання, які стоять перед кожним структурним підрозділом. Коротко опишіть їх для наочності.
4
Напишіть перелік всіх процесів, що відбуваються щодня в кожному відділі підприємства. Вкажіть список звітів, які періодично виконують працівники структурних підрозділів. Розпишіть формули для розрахунку окремих показників, необхідних для обліку руху товарів, грошових коштів, персоналу і так далі.
5
Виберіть програму, яку використовуватимуть розробники. На її покупку теж потрібні фінансові вкладення.
6
Підрахуйте всі витрати, які підуть на розробку програми для вашої компанії. Розрахуйте термін окупності проекту. Він залежить від обороту фірми і витрат грошових коштів для автоматизації.
7
При терміні окупності, що не перевищує дванадцять місяців, самостійна розробка програми буде вигідна для вашого підприємства. Приступайте до цього процесу. Якщо ж термін окупності вийшов при розрахунку більше року, то задумайтеся про покупку готової програми.